Életképek. A Felvidékről kitelepített és Komáromban letelepedett családok albuma. Komárom, 2009., Kecskés László Társaság. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 500 példányban. +
Otthontalan emlékezett. Emlékkönyv a csehszlovák-magyar lakosságcsere 60. évfordulójára. Szerk.: Molnár Imre, Szarka László. Komárom, 2007., MTA Kisebbségkutató Intézet - Kecskés László Társaság. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
[Fejér György (1766-1851] Georgius Fejér: Religionis et ecclesiae Christianae apud Hungaros initia. Budae, 1846.,Typis Reg. Scient. Universitatis Hungaricae, 242 p. + 1 t. (genalógiai táblázat). Első kiadás. Latin nyelven. Korabeli bordázott félbőr-kötésben, foltos lapokkal, a borítón kopásnyomokkal, a címlapon bejegyzésekkel.
Középkori egyetemes történeti szöveggyűjtemény. Szerk.: Sz. Jónás Ilona. Európa és a Közel-Kelet IV-XV. század. Bp., 1999., Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, ceruzás aláhúzásokkal és bejegyzésekkel.
A Companion to Hungarian Studies, The Society of the Hungarian Quarterly, Budapest, 1943, illusztrációkkal és térképekkel, 532 p, kiadói félvászon kötés, kissé sérült kiadói papírborítóval.
Szilágyi Sándor: Erdélyország története tekintettel mivelődésére. II. kötet. Pest, 1866, Heckenast Gusztáv kiadása és nyomása, 1 (hártyapapírral védett díszcímlap, Bethlen Gábor, kőnyomat) t. + VIII+511 p. Első kiadás. Átkötött, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kissé kopott, koszos borítóval, foltos lapokkal.
Petiscus, [August Heinrich]: Az Olympos. Görög-római mythologia. Függelékül a germán népek istentana. Serdültebb fiúk és leányok számára. - - nyomán átdolgozta Dr. Geréb József. Bp., 1893, Athenaeum, 1 (címkép) t. + VII+344 p.+7 t. Egészoldalas képtáblákkal és szövegközti képekkel illusztrált. Első kiadás. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, névbejegyzéssel.
Póczos Rita: Az Árpád-kori Borsod és Bodrog vármegye településneveinek nyelvészeti elemzése. DEDIKÁLT! A Magyar Névarchívum Kiadványai 5. Debrecen, 2001., Szerzői. Kiadói papírkötés.