Books: History

Number of items: 129

Életképek. A Felvidékről kitelepített és Komáromban letelepedett családok albuma. Komárom, 2009., Kecskés László Társaság. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 500 példányban. +   Otthontalan emlékezett. Emlékkönyv a csehszlovák-magyar lakosságcsere 60. évfordulójára. Szerk.: Molnár Imre, Szarka László. Komárom, 2007., MTA Kisebbségkutató Intézet - Kecskés László Társaság. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
18238.

12 000 HUF
31,09
34,29
18239.

10 000 HUF
25,91
28,57
Középkori egyetemes történeti szöveggyűjtemény. Szerk.: Sz. Jónás Ilona. Európa és a Közel-Kelet IV-XV. század. Bp., 1999., Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, ceruzás aláhúzásokkal és bejegyzésekkel.
18240.

8 000 HUF
20,73
22,86
Deák Antal András Térképek a félhold árnyékából (többnyelvű). Esztergom, 2006. Duna Múzeum. Kiadói kartonált papírkötésben 436p.
18241.

6 000 HUF
15,54
17,14
Dr. Márffy Albin: Kaposvár visszavétele 1686. november 12. Z. Soós István freskókarton-rajza a 300. évforduló emlékére. Kaposvár, 1980, Palmiro Togliatti Megyei Könyvtár. Egészoldalas képtáblákkal illusztrált. Kiadói aranyozott műbőr-kötés. Számozott (38./200) példány.
18242.

6 000 HUF
15,54
17,14
A Companion to Hungarian Studies, The Society of the Hungarian Quarterly, Budapest, 1943, illusztrációkkal és térképekkel, 532 p, kiadói félvászon kötés, kissé sérült kiadói papírborítóval.
18243.

6 000 HUF
15,54
17,14
Szilágyi Sándor: Erdélyország története tekintettel mivelődésére. II. kötet. Pest, 1866, Heckenast Gusztáv kiadása és nyomása, 1 (hártyapapírral védett díszcímlap, Bethlen Gábor, kőnyomat) t. + VIII+511 p. Első kiadás. Átkötött, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kissé kopott, koszos borítóval, foltos lapokkal.
18244.

6 000 HUF
15,54
17,14
18245.

4 000 HUF
10,36
11,43
Petiscus, [August Heinrich]: Az Olympos. Görög-római mythologia. Függelékül a germán népek istentana. Serdültebb fiúk és leányok számára. - - nyomán átdolgozta Dr. Geréb József. Bp., 1893, Athenaeum, 1 (címkép) t. + VII+344 p.+7 t. Egészoldalas képtáblákkal és szövegközti képekkel illusztrált. Első kiadás. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, névbejegyzéssel.
18246.

4 000 HUF
10,36
11,43
The Hungarian Quarterly, Volume VI, Winter 1940/41, Number 4, The Part of Transylvania Comes Back, 1940, 824 + 6 p, kissé sérült kiadói papírkötés.
18247.

5 000 HUF
12,95
14,29
18248.

3 000 HUF
7,77
8,57
Póczos Rita: Az Árpád-kori Borsod és Bodrog vármegye településneveinek nyelvészeti elemzése. DEDIKÁLT! A Magyar Névarchívum Kiadványai 5. Debrecen, 2001., Szerzői. Kiadói papírkötés.
18249.

4 000 HUF
10,36
11,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF