Books: History

Number of items: 129

Berend T. Iván: A történelem - ahogyan megéltem. Bp., 1997, Kulturtrade. Kaidói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, volt könyvtári példány.
18298.

800 HUF
2,07
2,29
Prof. Dr. Adolf Erman: Die Hieroglyphen, 1917, Berlin & Leipzig. Kiadói kartonált papírkötés.
18299.

1 600 HUF
4,15
4,57
Tardy Lajos: Régi magyar követjárások keleten. Kőrösi Csoma Kiskönyvtár 11. Bp., 1971, Akadémiai Kiadó. Első kiadás. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
18300.

1 400 HUF
3,63
4,00
Derzsi Sándor emlékkönyv Bp., 1998. Hét krajcár. + testvére levele Obersovszky Gyulának + fotó a könyvől
18301.

2 000 HUF
5,18
5,71
Ballagi Aladár: Kossuth Lajos északamerikai beszédei nemzetiségekről és a nemzetek testvériségéről. Előszóval és jegyzetekkel ellátta: - - . Cegléd, 1919, Kossuth-Múzeum, 36 p. Papírkötésben, jó állapotban, pótolt borítóval.
18302.

1 600 HUF
4,15
4,57
Koós Ferenc: Emlékezés Veress Sándorra halálának tizedik évfordulója alkalmával. Kolozsvár, 1895, ,,Közmüvelődés" Irodalmi és Műnyomdai Rt., 22 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült, javított, a tűzéstől elvált borítóval. [Veress Sándor (1828-1884) mérnök, utazó, író; részt vett az 1848-49-es szabadságharcban, melynek leverése után emigrációba kényszerült, végül Bukarestben telepedett le.]
18303.

1 800 HUF
4,66
5,14
14
Dr. vitéz Andrásfalvy Károly: Adatok a Schellendorff nemzetség magyar ágának, a sissói Burián-családnak, történetéhez. Székely és Társa, Sopron, 1943. Családfa-ágrajzokkal illusztrált. Kiadói sérült papírkötés.
18304.

1 800 HUF
4,66
5,14
Ijjas Antal: Széchényi kapitány. Batthyány Gyula gróf 10 rajzával. Bp.,(1943.),Vigilia, 166 p.+10 t. Kiadói félvászon-kötés, kiadói sérült, hiányos illusztrált papír védőborítóban.
18305.

1 800 HUF
4,66
5,14
Dr. Varga Zoltán: Magyarország története I. (A szatmári békéig). Gimnáziumok és leánygimnáziumok VII. osztálya számára. Debrecen, 1941, Debrecen sz. kir. város és a Tiszántúli Református Egyházkerület könyvnyomda-vállalata, 149+(3) p. A szövegközi képeket Gáborjáni Szabó Kálmán rajzolta. Átkötött félvászon-kötésben, kissé sérült borítóval, a szövegben ceruzás aláhúzásokkal, széljegyzetekkel.
18306.

1 600 HUF
4,15
4,57
Árva Bethlen Kata (Gróf Széki Teleki József özvegye.) 1700-1759. Tanulmány a XVIII. századi magyar irodalom köréből. Bp., 1922, Hornyánszky Viktor, 130+1 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, kissé sérült címlappal, részben felvágatlan lapokkal.
18307.

1 600 HUF
4,15
4,57
Ács Tivadar: A száműzöttek. Fiala János 1848-49-i honvédalezredes emlékiratai az emigrációról. Bp., 1943., Hungária. Kiadói papírkötés,a borító szakadozott, javított, a hátsó tábla levált.
18308.

1 600 HUF
4,15
4,57
Horák Magda: A magyar értelmiség veszteségei az 1940-es években. [Bp., 1995.], Szerzői. Kiadói papírkötés.
18309.

1 600 HUF
4,15
4,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF