Berend T. Iván: A történelem - ahogyan megéltem. Bp., 1997, Kulturtrade. Kaidói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, volt könyvtári példány.
Ballagi Aladár: Kossuth Lajos északamerikai beszédei nemzetiségekről és a nemzetek testvériségéről. Előszóval és jegyzetekkel ellátta: - - . Cegléd, 1919, Kossuth-Múzeum, 36 p. Papírkötésben, jó állapotban, pótolt borítóval.
Koós Ferenc: Emlékezés Veress Sándorra halálának tizedik évfordulója alkalmával. Kolozsvár, 1895, ,,Közmüvelődés" Irodalmi és Műnyomdai Rt., 22 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült, javított, a tűzéstől elvált borítóval. [Veress Sándor (1828-1884) mérnök, utazó, író; részt vett az 1848-49-es szabadságharcban, melynek leverése után emigrációba kényszerült, végül Bukarestben telepedett le.]
Dr. vitéz Andrásfalvy Károly: Adatok a Schellendorff nemzetség magyar ágának, a sissói Burián-családnak, történetéhez. Székely és Társa, Sopron, 1943. Családfa-ágrajzokkal illusztrált. Kiadói sérült papírkötés.
Dr. Varga Zoltán: Magyarország története I. (A szatmári békéig). Gimnáziumok és leánygimnáziumok VII. osztálya számára. Debrecen, 1941, Debrecen sz. kir. város és a Tiszántúli Református Egyházkerület könyvnyomda-vállalata, 149+(3) p. A szövegközi képeket Gáborjáni Szabó Kálmán rajzolta. Átkötött félvászon-kötésben, kissé sérült borítóval, a szövegben ceruzás aláhúzásokkal, széljegyzetekkel.
Árva Bethlen Kata (Gróf Széki Teleki József özvegye.) 1700-1759. Tanulmány a XVIII. századi magyar irodalom köréből. Bp., 1922, Hornyánszky Viktor, 130+1 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, kissé sérült címlappal, részben felvágatlan lapokkal.
Ács Tivadar: A száműzöttek. Fiala János 1848-49-i honvédalezredes emlékiratai az emigrációról. Bp., 1943., Hungária. Kiadói papírkötés,a borító szakadozott, javított, a hátsó tábla levált.