Books: History

Number of items: 129

Pálffy Ilona: Nők a magyar függetlenségért. Magyar Történelmi Társulat. Bp., 1952., Művelt Nép. Kiadói papírkötés.
18322.

1 200 HUF
3,11
3,43
Jonathan Dewald: Az európai nemesség története 1400-1800. Bp., 2002, Pannonica. Kiadói kartonált papírkötés.
18323.

1 200 HUF
3,11
3,43
Kecskeméthy Aurél: Gróf Széchényi István utolsó évei és halála. 1849-1860. A szöveget gondozta, a bevezető tanulmányt és a jegyzeteket írta: Gergely András. Magyar Ritkaságok. Bp., 1987., Szépirodalmi. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
18324.

1 000 HUF
2,59
2,86
Vásárhelyi Miklós: A hatalom mestersége. Bp., 1972. Magvető. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóval
18325.

800 HUF
2,07
2,29
SZDSZ. A rendszerváltás programja. Bp., 1989, Szabad Demokraták Szövetsége (Nyíregyháza, Nyírségi Nyomda.) Kiadói kissé kopott papírkötés, első néhány lap alja kissé foltos.
18326.

1 000 HUF
2,59
2,86
Ilja Ehrenburg: A német. Bp., 1945, Szikra, 26 p. Kiadói tűzött papírkötés, minimálisan foltos. Németellenes szovjet propaganda kiadvány, amely 1943-ban jelent meg először magyarul. A szöveg első sorai: ,,A német egyszerű, egysejtű, de mégis különös élőlény. A német katona nem hasonlít az emberhez."
18327.

1 000 HUF
2,59
2,86
A Nemzeti Színház. Dokumentumok. Összeáll. és bevezette: Kerényi Ferenc. Bp., 1987, Corvina, 38+2 p.+XII t. Kiadói mappában, a mappán kis szakadással.
18328.

1 400 HUF
3,63
4,00
Kossuth Lajos 1848. julius 11-iki beszéde a haderő megajánlása ügyében. Magyar Könyvtár 36. Bp.,1898, Lampel R., (Wodianer F. és Fiai), 36 p. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos, részben javított borítóval, a címlapon kis lyukkal.
18329.

1 200 HUF
3,11
3,43
Szinai Miklós, Szűcs László: Horthy Miklós titkos iratai. Bp., 1965, Kossuth. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói sérült, javított papír védőborítóban.
18330.

1 600 HUF
4,15
4,57
A Hazáért II. Vál. Szászvári Lajos. Képzőművészeti Tablósorozat. Bp., 1989., Zrínyi, 12 t. Kiadói mappában.
18331.

1 800 HUF
4,66
5,14
Glatz Ferenc (szerk.): Az 1944. év históriája. História könyvek. Bp., 1984, Lapkiadó Vállalat. Kiadói papírkötés, fotókkal illusztrált.
18332.

1 600 HUF
4,15
4,57
[Cox, George William] Cox György: Görög regék. - - után angolból ford. és bevezetéssel ellátta: Komáromy Lajos. Bp., 1897, Franklin-Társulat, 443+(5) p. Második, javított képes kiadás. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói illusztrált, aranyozott, festett egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, a borítón némi kopással, helyenként kissé foltos lapokkal, korabeli ajándékozási- és tulajdonosi bejegyzéssel.
18333.

1 000 HUF
2,59
2,86

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF