Kecskeméthy Aurél: Gróf Széchényi István utolsó évei és halála. 1849-1860. A szöveget gondozta, a bevezető tanulmányt és a jegyzeteket írta: Gergely András. Magyar Ritkaságok. Bp., 1987., Szépirodalmi. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
SZDSZ. A rendszerváltás programja. Bp., 1989, Szabad Demokraták Szövetsége (Nyíregyháza, Nyírségi Nyomda.) Kiadói kissé kopott papírkötés, első néhány lap alja kissé foltos.
Ilja Ehrenburg: A német. Bp., 1945, Szikra, 26 p. Kiadói tűzött papírkötés, minimálisan foltos. Németellenes szovjet propaganda kiadvány, amely 1943-ban jelent meg először magyarul. A szöveg első sorai: ,,A német egyszerű, egysejtű, de mégis különös élőlény. A német katona nem hasonlít az emberhez."
Kossuth Lajos 1848. julius 11-iki beszéde a haderő megajánlása ügyében. Magyar Könyvtár 36. Bp.,1898, Lampel R., (Wodianer F. és Fiai), 36 p. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos, részben javított borítóval, a címlapon kis lyukkal.
[Cox, George William] Cox György: Görög regék. - - után angolból ford. és bevezetéssel ellátta: Komáromy Lajos. Bp., 1897, Franklin-Társulat, 443+(5) p. Második, javított képes kiadás. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói illusztrált, aranyozott, festett egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, a borítón némi kopással, helyenként kissé foltos lapokkal, korabeli ajándékozási- és tulajdonosi bejegyzéssel.