Varga E. László: Magyarok a lengyel légiókban 1914-1918. Bp., é.n, Lengyel Kutatóintézet és Múzeum. 292 p. Néhány kevés fekete-fehér képpel illusztrálva. Kiadói papírkötés.
Eligiusz Kozlowski: General Józef Bem. Warszawa, 1958, Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej. Rendkívül izgalmas lengyel nyelvű monográfia Bem Józsefről. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 1000 példányban.
Hadbavonult olasz művészek kiállítása. Utmutató. Bp., 1943, Az Olasz Királyi Hadsereg Vezérkara (Roma, Novissima-ny.), 287 p. A 77-276. oldalakon gazdag egészoldalas képanyaggal, háborús témájú művekkel. Kiadói egészvászon-kötés, kissé fakó borítóval.
Vegyes katonai vegyvédelmi és biológiai védelemmel kapcsolatos tétel, 3 db:
Fertőtlenítés és gázmentesítés. Bp., 1953., BM és EM. Kiadói papírkötés, foltos.;
Losonczy György: Katonai járványtan. (Általános rész.) "Szolgálati használtra!" Bp., 1953, HM. Kiadói kissé kopott papírkötés.;
A biológiai háború járványtana. Szerk.: Puskás József. Légoltalmi Egészségügyi Kiképzés 6. Bp., 1963,EM. Kiadói papírkötés.
Deák István: Volt egyszer egy tisztikar. A Habsburg-monarchia katonatisztjeinek társadalmi és politikai története 1848-1918. Bp., 1993, Gondolat. Kiadói kartonált papírkötés.
Gellért Tibor: Tűzszerészek, aknakutatók. Bp., 1977., Zrínyi. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói kopott papírkötés. + A NATO-hadtestek Dél- és Közép-Európában. Bp., 1988., MN Politikai Nevelőmunka Anyagi és Módszertani Központ. Benne katonai jelzésekkel. Benne katonai jelzésekkel és a hadtestek jelszavaival! Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, aláhúzásokkal.
Alfred Price - Mike Spick: A II. világháború híres vadászgépei. Ford.: Szabolcsi Ferenc, Tóth Attila, Vágó Tímea. 20. századi hadtörténet. Debrecen,1999.,Hajja & Fiai. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.