[Erismann, Friedrich] Dr. Erismann Frigyes: Népszerű egészségtan. (A Természettudományi Könyvkiadó Vállalat XVIII. kötete). Bp., 1880, K. M. Természettudományi Társulat (Franklin-ny.), XVI+391 p. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kopottas borítóval.
Az időjárás. Több idevágó munka nyomán összeállította Heller Ágost.. Bp., 1888, K. M. Természettudományi Társulat. Kiadói kopott egészvászon-kötés, Molnár-kötés, kopásnyomokkal, címlapon Benka Gyula (1838-1923) szarvasi gimnáziumi igazgató, újságíró tulajdonosi névbélyegzővel, laza kötéssel.
Ásványolaj és földgázipari kutatások. A Magyar Ásványolaj és Földgáz Kísérleti Intézet Közleményei 1948-1959. Közzéteszi: Freund Mihály. Szerk.: Nyúl Gyula. Bp., 1960., Műszaki. Kiadói papírkötés. Megjelent 1100 példányban.
Arrhenius, Svante: A világegyetem élete és megismerésének története a legrégibb időtől napjainkig. Ford.: Dr. Polgár Gyula. Kultura és Tudomány. Bp., 1914, Franklin-Társulat, 236+(1) p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
1895-1896 Pótfüzetek a Természettudományi Közlönyhöz: 1895. augusztus, december (XXXIV, XXXV.), 1896. július (XXXVII-XXXVIII). Papírkötések, az egyik gerincén a borító részben hiányos.
Bielek Tibor - Waltner Károly: A csecsemő helyes táplálása és gondozása. (Útmutató anyák és leendő anyák részére.) Bp., 1943., Országos Egészségvédelmi Szövetség. Kiadói papírkötés.
Győrbíró Károly - Móritz Péter - Paulik Jenő: Általános és szervetlen kémiai praktikum. Budapesti Műszaki Egyetem Vegyészmérnöki Kar. Bp., 1954., Felsőoktatási Jegyzetellátó Vállalat. Kiadói papírkötés, foltos borítóval. Megjelent 250 példányban.
Széki Tibor - Végh Antal - Kovács László: Gyógyszerészeti kémia. Szerves vegyületek csoportjába tartozó gyógyszerkészítmények. III. köt.: Alkaloidák, vitaminok, hormonok. Bp., 1949., Pázmány Péter Tudományegyetem. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, a gerincen kis sérülésekkel.