Tétel

50 000 HUF
129,53 EUR, 142,86 USD

Description:

[Vörösmarty Mihály (1800-1855)]: Vörösmarty minden munkái I-XII. köt. Rendezte és jegyzetekkel kísérte Gyulai Pál. A X-XI. kötet egybekötve. I. kötet: Gyulai Pál: Vörösmarty életrajza. Lyrai és vegyes költemények. 1821-1835.; II. kötet. Lyrai és vegyes költemények. 1835-1855.; III. kötet. Epikai költemények. 1825-1831. (Zalán futása. Cserhalom).; IV. kötet. Epikai költemények. 1825-1831. (Tündérvölgy. A Délsziget. Széplak. Magyarvár. A rom. A két szomszédvár).; V. kötet. Drámai költemények. 1821-1844. (Salamon király. Hábador. A bujdosók).; VI. kötet. Drámai költemények. 1821-1844. (Csongor és Tünde. Kincskeresők).; VII. kötet. Drámai költemények. 1821-1844. (Vérnász. A fátyol titkai. Árpád ébredése).; VIII. kötet. Drámai költemények. 1821-1844. (Marót bán. Az áldozat. Czillei és a Hunyadiak).; IX. kötet. Drámai költemények. Fordítmányok Shakspeareből. 1839-1855. (Julius Caesar. Lear király. Romeo és Júlia).; X. kötet. Beszélyek és regék. 1829-1837. (A holdvilágos éj. A kecskebőr. Orlay. A füredi szívhalászat. Csiga Márton úr viszontagságai. Szél úrfi).; XI. kötet. Vegyes prózai dolgozatok. 1826-1848. (Nyelv és irodalom. Dramaturgiai lapok).; XII. kötet. Vegyes prózai dolgozatok. 1826-1848. (Dramaturgiai lapok. Élet és politika). Ifjukori kísérletek. 1817-1826.; Pest, 1863-1864., Ráth Mór, (Bécs, Jacob és Holzhausen - Pest, Emich Gusztáv-ny.), 1 (címkép: Barabás Miklós (1810-1898) - Axmann József (1793-1873): Vörösmarty Mihály portréja, acélba metszette Barabás Miklós rajza után Axmann József) t. +8+CCXVI+252; 8+318; 10+300; 4+299; 6+446+4;4+315+1;4+438+1;4+487; 6+406;6+180+4+358;6+548 p. Teljes sorozat. Egységes, korabeli aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, a borítókon és a gerincen kopásnyomokkal, öt kötet kötését és/vagy gerincét javították (I.,II., V., VII.,IX.), a Vörösmarty életrajzban ceruzás aláhúzásokkal.

Share:

Photo of the item taken by : tg