Eric Knight: Lassie hazatér. Regény. Bp.,én., Új Idők (Singer és Wolfner.) Kiadói illusztrált papírkötés, szakadozott borítóval, javított, sérült gerinccel.
Aurora. Anthologia a magyar költészet fénykorából. Kisfaludy Károly, Bajza József, Eötvös József, Czuczor Gergely, Garay János és Tompa Mihály munkáiból összeáll.: Király György. Kner-Klasszikusok XI. köt. Gyoma, 1921, Kner Izidor, 162+(6) p. A könyvdíszeket Kozma Lajos rajzolta. Átkötött félvászon-kötésben, kissé sérült, kopottas borítóval, belül nagyrészt jó állapotban. Megjelent 1200 példányban.
[William] Shakespeare összes drámái I-IV. köt.: I. kötet.: Királydrámák. II. kötet: Vígjátékok. III. kötet.: Tragédiák. IV.: Színművek. Bp., 1955, Új Magyar Könyvkiadó. Kiadói félműbőr-kötésben, a borítón kopásnyomokkal.
Báró Kemény Zsigmond, 9 kötet (2 könyv, 4 füzet, 3 egyetemi jegyzet): Báró Kemény Zsigmond összes beszélyei. I-II. köt. Bp., 1893, Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben (Gottermayer-kötés). + Székely Anna Klára: - - művészi felfogása és kritikai álláspontja; Haraszthy Gyula: - - irodalomszemlélete; Martinkó András: - - pályafordulata; Dr. Pitroff Pál: - - aesthetikája. + Bátori József: - - világnézete; Schöffer Olga: Kemény regényeinek gondolati tartalma (gépelt jegyzetek); - - esztétikai nézetei. Székely Anna szakdolgozata a magyar irodalomból (kézirat). Vegyes állapotban.
Remekírók Képes Könyvtára 13 kötete. Bp.,1901-1906, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Kiadói aranyozott, festett egészvászon sorozatkötések, a borítókon kopásnyomokkal, változó állapotban.
Költők albuma. Jelenkori magyar költők verseiből. Szerk.: Radó Antal. Harminczöt magyar festőművész képeivel. A Pesti Napló karácsonyi ajándéka előfizetőinek. Bp., é.n., Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai)., 284 p. Negyedik, módosított és bővített kiadás. Benne neves magyar szerzők, közte Gyulai Pál, Vajda János, Gárdonyi Géza, Heltai Jenő, Reviczky Gyula, Ignotus és mások műveivel. Gazdag képanyaggal illusztrált, közte Márk Lajos, Réthy István, (Magyar-)Mannheimer Gusztáv, Csók István, (Körösfői)-Kriesch Aladár, (Iványi-)Grünwald Béla, Fényes Adolf és mások műveivel illusztrált. Kiadói szecessziós aranyozott, festett egészvászon kötésben, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal, foxing foltos lapokkal, de alapvetően jó állapotban.