Number of items: 230

Kaffka Margit: Hangyaboly. Regény. Bp., 1917., Nyugat, 130 p. Első kiadás! A borító illusztrációja Gara Arnold munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, a borítón sérülésekkel.
18997.

3 000 HUF
7,77
8,57
Krúdy Gyula: Pest. 1916. Első kiadás. Békéscsaba, 1917, Tevan, 8+181+3 p. Első kiadás. A borító rajza Pólya Tibor munkája. Kiadói papírkötés, a borítón kopásnyomokkal, 4 felvágatlan lappal, névbejegyzéssel (Moldován Béla 1921.)
18998.

3 000 HUF
7,77
8,57
Három Csepke könyvek, I.-II. kötet:   I. Király György: Egy özvegyasszonyról és egy katonáról való história mellyet egyéb régi trufákkal azaz mind víg és szomorú történetekkel egyetemben mindeneknek örömére és okulására egybegyűjtött Király György deák. Király György utószavával. Gyoma, 1942, Kner Izidor, 4+95+1 p. 2. kiadás. Az oldalszámozáson belül: Kozma Lajos 4 egészoldalas fametszetű illusztrációjával, valamint könyvdíszeivel illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Számozatlan példány.;    II. Heltai Gáspár-Király György: Egy nemes emberről és az ördögről való história, melyet egyéb fabulákkal és lött dolgokkal egyetemben Heltai Gáspár írásaiból kiszedegetett és ím újra napfényre bocsátott Király György deák. Király György utószavával. Gyoma, 1942, Kner Izidor. 4+95+1 p. 2. kiadás. Az oldalszámozáson belül: Kozma Lajos 4 egészoldalas fametszetű illusztrációjával, valamint könyvdíszeivel illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Számozatlan példány.;
18999.

4 000 HUF
10,36
11,43
Rejtő Jenő (P. Howard): Legény a talpán. Vasárnapi Regények 5. Bp., [1957], Hírlapkiadó Vállalat, 63+1 p. 2. kiadás. Kiadói papírkötés, javított, kissé sérült borítóval. Ritka!
19000.

1 600 HUF
4,15
4,57
Ady Endre: A tegnapi Páris. A tegnapi Páris anyagát összegyűjtötte és sajtó alá rendezte Kovách Aladár. Bp., é.n., Bolyai Akadémia. Egy fekete-fehér rajzzal, Rippl Rónai József Ady portréjával illusztrálva. Kiadói félvászon kötésben, erősen sérült, több darabra szakadt kiadói papírborítóval.
19001.

2 000 HUF
5,18
5,71
Görgey Gábor: Eszkimó nyár. Válogatott és új versek. A szerző Görgey Gábor (1929-2022) Kossuth-díjas író, költő, 2002 és 2003 között a nemzeti kulturális örökség minisztere által Király Levente részére DEDIKÁLT! Bp., 1993, Orpheusz. Kiadói papírkötés.
19002.

2 800 HUF
7,25
8,00
Kálmán Jenő: Könnyeim átvizsgálása után... Válogatott humoreszkek. A szerző, Kálmán Jenő (1885-1968) író, szerkesztő, újságíró, humorista által Oscare Di Franco olasz követségi kancellárnak DEDIKÁLT! Bp.,é.n., szerzői (Viktória-ny.). Kiadói egészvászon kötésben, kissé kopott gerinccel, laza kötéssel, előzéklap kijár.
19003.

3 000 HUF
7,77
8,57
Bartha Miklós: Kazár földön. DEDIKÁLT! Bp., 1939, Stádium. Félvászon kötés, jó állapotban.
19004.

2 400 HUF
6,22
6,86
13
Berda József: Ostor és olajág. Bp., 1957. Szépirodalmi. Kiadói félvászonkötésben, DEDIKÁLT példány!
19005.

4 000 HUF
10,36
11,43
József Attila: Költészet és nemzet. József Attila hátrahagyott írásai közül Sándor Pál válogatta ki és rendezte sajtó alá. Bp.,[1941], Dokumentum Könyvek,(Nádor-ny.),63+1 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
19006.

5 000 HUF
12,95
14,29
Péter László: József Attila Szegeden. A Szegedi Egyetemi Könyvtár kiadványai 34. sz. Szeged, 1955, Egyetemi Könyvtár, 1 t. + 52 p. Kiadói tűzött papírkötés. Megjelent 600 példányban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
19007.

2 000 HUF
5,18
5,71
Kis Gizella: Justh Zsigmond. Bp., 1932, szerzői kiadás (Nagy Sándor és András-ny.), 36 p. Első kiadás. Kiadói tűzött papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
19008.

2 800 HUF
7,25
8,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF