Molnár Ferenc:Kis hármaskönyv I-III. kötet. Bp., 1914, Franklin. Első kiadás. Kiadói félbőr-kötésben, szecessziós virágmintás tékában, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen címkékkel, a tok kopott, kissé sérült.
Wittner Mária: Vigyázz! Törhetetlen! A szerző, Wittner Mária (1937-2022) politikus, országgyűlési képviselő, 1956-os forradalmár által DEDIKÁLT és a 49. oldalon aláírt és korrigált példány! Bp., é.n., Könyvmanufaktúra. Kiadói kartonált papírkötés.
Kolligátum, főként filozófiai témájú művekből (6 mű egy kötetben): Péterfy Jenő: Aristophanes; Dr. Yolland Artur: Charles Dickens élete és művei; Szász Károly: Horatius. Élet- és jellemrajz; Szilasi Vilmos: Platon. Tartalom és forma párhuzamossága dialogusaiban; Collins Vilmos: Sophokles. Ford.: Kont Ignácz; Renan Ernő: Spinoza. Ford.: Rácz Lajos. Bp., 1881-1913, Franklin-Társulat. Félvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban.
Angol Firenzuola: Szerelmi históriák. Régiségek-ritkaságok. V. A borító rajza Gróf József munkája. Bp., 1922, Amicus, (Athenaeum-ny.), 136 p. Kiadói illusztrált kartonált papírkötésben, kissé kopott borítóval, a gerincen kis hiánnyal, címeres ex libris-szel: "Ex libris Andreas Sikabonyi."
Tóth Béla: Mendemondák. A világtörténet furcsaságai. Bp., 1896, Athenaeum, XII+354+(2) p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé kopott borítóval, javított, sérült gerinccel, a címlapon bejegyzésekkel.
Magyar iparosok és kereskedők Bécsben. Az országos és fővárosi ipari és kereskedelmi érdekképviseletek által 1913 évi május 31 - junius 4-én Bécsbe rendezett társas kirándulás lefolyása. Bp., 1913, Kirándulás Intéző Bizottsága, (Európa-ny.), 77+3 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, a gerincen címkével, intézményi bélyegzésekkel, volt könyvtári példány.
Thomas Mann: Mario és a varázsló. (Tragikus úti élmény.) Ford.: Sárközi György. Hozzákötve: Rendetlenség és kora bánat. Ford.: Dormándi László. Bp.,[1930],Pantheon,(Hornyánszky-ny.), 143+125+1 p. Lányi Imre könyvdíszeivel. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, Kner Erzsébet-kötés, kopott borítóval, javított, részben pótolt gerinccel, foltos lapokkal.
Fekete István: Pepi-kert. A Szarvasi Arborétum története és leírása. Ajka, 1989, Fekete István Irodalmi Társaság. Második kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Nizsinszkij Romola: Harc Istenért. Nizsinszkij naplója. Paul Claudel utóhangjával. Bp.,[1935.], Grill Károly, 223 p. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, kopott borítóval, hiányzó táblákkal, foltos.
Számozott (9./150), a szerző által aláírt példány. Egy plusz lappal: "Báró Hatvany Ferenc példánya". Báró Hatvany Ferenc (1881-1958) festőművész és műgyűjtő, Hatvany Lajos író öccse.
Vaclav Nyizsinszkij (1889-1950) lengyel származású orosz balett-táncos, minden idők legkiválóbb férfitáncosa.
1906 Kincses Kalendárium. A gyakorlati élet általános útmutatója. X. évf. Bp., 1906., Rákosi Jenő Budapesti Hírlap Újságvállalata. Rengeteg korabeli reklámmal. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált, szecessziós díszekkel. Érdekes írásokkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, bekötött papírborítóval, a borítón kis kopásnyomokkal, de belül jó állapotban.