Number of items: 230

Molnár Ferenc:Kis hármaskönyv I-III. kötet. Bp., 1914, Franklin. Első kiadás. Kiadói félbőr-kötésben, szecessziós virágmintás tékában, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen címkékkel, a tok kopott, kissé sérült.
19009.

3 000 HUF
7,77
8,57
Wittner Mária: Vigyázz! Törhetetlen! A szerző, Wittner Mária (1937-2022) politikus, országgyűlési képviselő, 1956-os forradalmár által DEDIKÁLT és a 49. oldalon aláírt és korrigált példány! Bp., é.n., Könyvmanufaktúra. Kiadói kartonált papírkötés.
19010.

3 000 HUF
7,77
8,57
Kolligátum, főként filozófiai témájú művekből (6 mű egy kötetben): Péterfy Jenő: Aristophanes; Dr. Yolland Artur: Charles Dickens élete és művei; Szász Károly: Horatius. Élet- és jellemrajz; Szilasi Vilmos: Platon. Tartalom és forma párhuzamossága dialogusaiban; Collins Vilmos: Sophokles. Ford.: Kont Ignácz; Renan Ernő: Spinoza. Ford.: Rácz Lajos. Bp., 1881-1913, Franklin-Társulat. Félvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban.
19011.

2 000 HUF
5,18
5,71
19012.

3 000 HUF
7,77
8,57
Angol Firenzuola: Szerelmi históriák. Régiségek-ritkaságok. V. A borító rajza Gróf József munkája. Bp., 1922, Amicus, (Athenaeum-ny.), 136 p. Kiadói illusztrált kartonált papírkötésben, kissé kopott borítóval, a gerincen kis hiánnyal, címeres ex libris-szel: "Ex libris Andreas Sikabonyi."
19013.

2 000 HUF
5,18
5,71
Tóth Béla: Mendemondák. A világtörténet furcsaságai. Bp., 1896, Athenaeum, XII+354+(2) p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé kopott borítóval, javított, sérült gerinccel, a címlapon bejegyzésekkel.
19014.

1 600 HUF
4,15
4,57
Magyar iparosok és kereskedők Bécsben. Az országos és fővárosi ipari és kereskedelmi érdekképviseletek által 1913 évi május 31 - junius 4-én Bécsbe rendezett társas kirándulás lefolyása. Bp., 1913, Kirándulás Intéző Bizottsága, (Európa-ny.), 77+3 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, a gerincen címkével, intézményi bélyegzésekkel, volt könyvtári példány.
19015.

2 000 HUF
5,18
5,71
Thomas Mann: Mario és a varázsló. (Tragikus úti élmény.) Ford.: Sárközi György. Hozzákötve: Rendetlenség és kora bánat. Ford.: Dormándi László. Bp.,[1930],Pantheon,(Hornyánszky-ny.), 143+125+1 p. Lányi Imre könyvdíszeivel. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, Kner Erzsébet-kötés, kopott borítóval, javított, részben pótolt gerinccel, foltos lapokkal.
19016.

2 000 HUF
5,18
5,71
Fekete István: Pepi-kert. A Szarvasi Arborétum története és leírása. Ajka, 1989, Fekete István Irodalmi Társaság. Második kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19017.

1 800 HUF
4,66
5,14
Nizsinszkij Romola: Harc Istenért. Nizsinszkij naplója. Paul Claudel utóhangjával. Bp.,[1935.], Grill Károly, 223 p. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, kopott borítóval, hiányzó táblákkal, foltos.  Számozott (9./150), a szerző által aláírt példány. Egy plusz lappal: "Báró Hatvany Ferenc példánya". Báró Hatvany Ferenc (1881-1958) festőművész és műgyűjtő, Hatvany Lajos író öccse.   Vaclav Nyizsinszkij (1889-1950) lengyel származású orosz balett-táncos, minden idők legkiválóbb férfitáncosa.
19018.

2 000 HUF
5,18
5,71
19
Vaszary János: Szajnaparti kaland. Regény. A szerző, Vaszary János (1899-1963) író, színész, színigazgató, rendező által ALÁÍRT példány. Bp., én., Írás. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval és gerinccel, sérült kötéssel, megviselt állapotban.
19019.

1 800 HUF
4,66
5,14
1906 Kincses Kalendárium. A gyakorlati élet általános útmutatója. X. évf. Bp., 1906., Rákosi Jenő Budapesti Hírlap Újságvállalata. Rengeteg korabeli reklámmal. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált, szecessziós díszekkel. Érdekes írásokkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, bekötött papírborítóval, a borítón kis kopásnyomokkal, de belül jó állapotban.
19020.

2 400 HUF
6,22
6,86

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF