1835 Aurora. Hazai almanach. Alapítá Kisfaludy Károly. Folytatja Bajza [József.] XIV. évf. vagy új folyamat IV. éve. Pest,1835,Ifj. Kilian György. Korabeli félvászon-kötés, sérült gerinccel, kopott borítóval, könyvtest részben elvált a borítótól, foltos lapokkal, hiányos (?), előzéklapokon korabeli névbejegyzéssel és a XX. sz. elejéről Egri Árpád kolozsvári ügyvéd bejegyzésével és bélyegzőjével, megviselt állapotban.
Dr. Garzó Miklós: Pele-Mele. Vidám és érdekes olvasmányok a francia nyelvismeret bővítésére. Gedő Lipót rajzaival. Lingua nyelvgyakorló olvasmányok 3. Bp., é.n. (cca 1930), Lingua, (4)+96 p. Magyar és francia nyelven. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé sérült borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel.
Boldizsár Iván: Halálaim. A szerző Boldizsár Iván (1912-1988) Kossuth-díjas magyar író, újságíró által Nagy János részére DEDIKÁLT! Bp., 1974, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóval.
Kisfaludy Sándor: A kesergő szerelem; A boldog szerelem. Magyar Remek Írók I-II. Pest, 1858., Heckenast Gusztáv. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítókkal, a II. kötet gerincén sérüléssel.
Mikszáth Kálmán 2 könyve: Galamb a kalitkában. / A Krúdy Kálmán csinytevései. Bp., é.n., Révai, 182 p. Átkötött félvászon-kötésben. + Magyar várak regéi. Kapolcsi Kovács Csaba rajzaival. Bp., 1994, Móra. Kiadói kartonált papírkötés.
Von Tromp I. Dr.: Sorsunk és a csillagok. (Népszerű asztrológia.) Bp., 1941, Cserépfalvi, (Pápai Ernő-ny.), 300+1 p. Átkötött egészvászon-kötés, laza, sérült kötéssel.
Eötvös József: Gyöngysorok. Báró Eötvös József összes szépirodalmi műveiből fűzte Vachott Sándorné. Pest., 1861., Heckenast Gusztáv,(Pozsony, Wigand K. F.-ny.),414 p. Átkötött aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal, hiányzó címképpel.
Bartis Ferenc: Örökbe fogadtam a Földet. Iránytű pokoljáróknak. Bp., 2001, Codex Print - Összmagyar Testület - A CÉH. Kiadói papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.