Tolnai Regénytára 7 kötete (minikönyvek): Friedrich Gerstäcker: A játékbarlang; Guy Boothby: A varázsvessző II.; Jack London: A büszkeség háza; L. T. Meade: A halál torkában; Charles de Coster: A nászút II-III.; R. L. Stevenson: Falesa. Bp., é.n. (cca 1930), Tolnai. Kiadói papírkötés, vegyes állapotban.
Ferenczi István: Az ország szíve. Regényes tanulmányút Budapesten. Bp., 1943, Dante, 95 p. A borító és a szövegközi rajzok Halász Zoltán munkái. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval, belül nagyrészt jó állapotban.
Isaac Newton: A világ rendszeréről és egyéb írások. Vál., ford. és az utószót írta: Fehér Márta. Bp., 1977., Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. + Kálvin János: Az eleve elrendelésről. Bp., 1986., Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
C. F. Ramuz: A nagy-nagy sondrebondi háború. Ford. és az utószót írta: Örvös Lajos. Kondor Béla illusztrációival. Bp., 1960., Magyar Helikon. Kiadói félbőr-kötés. Számozott (173./600) példány.
Jones Mari a kis walesi leány igaz története, vagy hogyan alakult meg a nagy angol bibliaterjesztő társaság. Ford.: Balogh Elemér. Bp., én., Hornyánszky Viktor, XI+1+116 p. Szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
Dr. Nostradamus csillagorákuluma az 1946. esztendőre. [Bp.,]1946, Dobó. Kiadói papírkötés, szakadt, sérült, kopott borítóval, sérült gerinccel, de belül jó állapotban.