Nyugdíjasok zsebkönyve. Az állami, vármegyei és városi nyugdíjasok és özvegyeik részére. Összeáll.: PLatthy Imre. Bp., 1940., Magyar Közalkalmazottak Almanachja. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötés.
Ascher Oszkár: A versmondás művészete és a színpadi beszéd. Bp., 1955, Művelt Nép. Második, javított és bővített kiadás. Kiadói félvászon-kötés, a borítón némi kopással, apró sérüléssel. Megjelent 3000 példányban. A szerző, Ascher Oszkár (1897-1965) Kossuth-díjas színész, színházigazgató által DEDIKÁLT példány.
Vízváry Vilmosné: Égő szív. Válogatott írások. Huzella Emlékek. Szerk.: Kasperkiewiczné Szalay Katalin. A szerkesztő, Kasperkiewiczné Szalay Katalin által DEDIKÁLT példány ("Kaspi Kati".) Göd-Alsógöd, 2003., A+V, A Gödi Ifjúságért. Kiadói papírkötés.
Samivel (Paul Gayet-Tancrede): M. Dumollet a Paris. Lyon, 1948, Imprimerie Artistique en Couleur. Egészoldalas, színes illusztrációkkal. Francia nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval.
Doyle, [Arthur] Conan: Nilusi kaland. Milliók Könyve 52. sz. Bp., 1917, Singer és Wolfner, 32 p. Kiadói papírkötés, sérült, szakadozott borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel.
Illés Béla: Szivárvány. Bp., 1959, Szépirodalmi Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, minimálisan foltos borítóval, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 3000 példányban. A szerző, Illés Béla (1895-1974) Kossuth-díjas író által Hegedüs Géza (1912-1999) József Attila-díjas író, költő, újságíró részére DEDIKÁLT példány.
Maupassant, [Guy de]: Péter és János: Ford.: Vajthó László. Bp., 1921, Athenaeum, 160 p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé sérült címlappal. A fordító, Vajthó László (1887-1977) által DEDIKÁLT példány.