Rátonyi Róbert: Ne vegyék komolyan! A szerző, Rátonyi Róbert (1923-1992) színművész, színházi rendező, humorista által Sivó Emil színházi rendező, író részére DEDIKÁLT példány. Rátonyi Róbert által Sivó Emilnek írt, Rátonyit ábrázoló nyomtatványon. Bp., 1971, Kozmosz. Kiadói papírkötés, rossz állapotban.
Maróthy Jenő: Új urak régi hegyek között. Rajzok és elbeszélések a megszállott Felvidék életéből. Bp. 1928, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 301+1 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott, foltos borítóval.
Együtt Európában. Szerk.: Szépfalusi István. Útitárs, Oslo-Bécs 1971. Bécs, 1971, magánkiadás. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült, kopott borítóval. A könyv szerkesztője, Szépfalusi István által Oravecz Imre Kossuth-díjas költő részére DEDIKÁLT példány.
Jókai Anna: Breviárium. Vál. és szerk.: Tenke Sándor. Bp., 2005, Széphalom Könyvműhely. Első kiadás. Kiadói műbőr-kötés. A szerző, Jókai Anna (1932-2017) által DEDIKÁLT példány.
Hemingway, Ernest: Búcsú a fegyverektől. [A Farewell to Arms]. Ford.: Juhász Andor. Benedek Marcell bevezetésével. Klasszikus Regénytár, Új sorozat. Bp., [1934], Révai, VIII+338+(2) p. Első magyar nyelvű kiadás. Átkötött egészvászon-kötésben.
Karinthy Frigyes: Tanár úr kérem. Képek a középiskolából. Vértes Marcel rajzaival. Karinthy Frigyes Munkái III. köt. Bp., é.n., Dick Manó, 138+(1) p. Negyedik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
Palágyi Menyhért: Petőfi. + Somogyi Gyula: Petőfi Sándor költészete. Tanulmány. Petőfi-Könyvtár XIII-XIV. füzet. [Egy kötetben]. Bp., 1909, Kunossy, Szilágyi és Társa, 168 p. + 101+(3) p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon sorozatkötésben, kissé foltos, kopott borítóval, belül a lapok jó állapotban.
Balázs Béla: A vándor énekel Op.II. Bp., 1911, A Nyugat Kiadása. Korabeli aranyozott, kissé kopott gerincű egészvászon-kötés, az eredeti sérült papírborító kijár.
Urbán Erika: Az én Kabosom. Bp., 2005, Makkabi. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. CD-melléklet nélkül. Kiadói kartonált papírkötés.