Újvári Dorottya - Sara J. Meaker: Kónya Gyuláné Schéfer Teréz. Egy magyarvalkói papné élete és varrottasmintái. Kolozsvár (Cluj-Napoca), 2021, Asociatia Tarnat Kalotaszeg Durabil. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Magyar, román és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés. / In Hungarian, Romanian and English language. Hardcover.
Dr. Sigmund Freud: Totem és tabu. A vadnépek és a neurotikusok lelki életének némely megegyezéséről. Ford.: Dr. Pártos Zoltán,a fordítást revidiálta Dr. Ferenczi Sándor. Bp., (1918), Dick Manó, 174+2 p. Korabeli félvászon kötésben, kopással
Mátrai László: Jellemtan. (Karakterológia.) Nemzetnevelők Könyvtára IV. Gyermek- és Ifjúságtanulmány 4. Bp.,1943, Országos Közoktatási Tanács. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
Doros Gábor: Házassággondozás. Az eugénia járható útjai. Dr. vitéz József Ferenc király herceg előszavával. Darányi Gyula bevezetésével. Bp.,[1940.],Magyar Családvédelmi Szövetség - Központi Házassági Tanácsadó és Gondozó Intézet. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
Garterner Pál: Ösztön, kultúra, illúziók. Az ember harca a civilizáció rabságában. Bp.,1934,Novák Rudolf. Második kiadás. Kiadói papírkötés, kopott, foltos borítóval, egy lap szakadással (előszó), egy lapon kis sérüléssel.
Rudolf Steiner: A szociális élet kérdései. Ford. és a borítót tervezte: Hegedűs Miklós. Kálmán István előszavával. (Bp.), 1990, Mandátum. Kiadói papírkötés.
Bálint Sándor: Az esztendő néprajza. Kincsestár - A Magyar Szemle Társaság Kis Könyvtára 6. sz. Bp., 1942, Magyar Szemle Társaság, 79+(1) p. Kiadói papírkötés.