https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Sports, Chess, Alpinism

Number of items: 17

Auction is over! Item soon called at the auction hall
1921. évi atlétikai évkönyv. Nemzeti Sportkönyvtár 3. sz. Szerk.: Vadas Gyula. Bp., 1922, Honvédelem Sajtóvállalat Rt.. 264 p. Fekete-fehér képekkel és reklámokkal gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, kissé sérült borítóval, címlapon Novák Béla keszthelyi ügyvéd bélyegzőjével, néhány kevés lap kissé foltos. Ritka! + Magyar Atlétikai Szövetség levelezőlapja Novák Béla részére.
1
18200.

1921. évi atlétikai évkönyv. Nemzeti Sportkönyvtár 3. sz. Szerk.: Vadas Gyula. Bp., 1922, Honvédelem Sajtóvállalat Rt.. 264 p. Fekete-fehér képekkel és reklámokkal gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, kissé sérült borítóval, címlapon Novák Béla keszthelyi ügyvéd bélyegzőjével, néhány kevés lap kissé foltos. Ritka! + Magyar Atlétikai Szövetség levelezőlapja Novák Béla részére.

 
Sold
Starting price:
5 000 HUF
12,95
EUR
,
14,29
USD
Number of bids:
3
 
Schuster Zsigmond: A sakkföladvány-költészet műszabályai és Schuster Zsigmond sakkföladványai. Bp., 1908., Athenaeum, 103 p. Hozzákötve: Székely Jenő: A magyar sakkszövetség Dr. Sipőcz Jenő emlékversenye 1937. Magyar Sakkvilág Könyvtára IX. köt. Kecskemét,[1938],Magyar Sakkvilág, 39+5 p. Átkötött egészvászon-kötésben.
1
18201.

Schuster Zsigmond: A sakkföladvány-költészet műszabályai és Schuster Zsigmond sakkföladványai. Bp., 1908., Athenaeum, 103 p. Hozzákötve: Székely Jenő: A magyar sakkszövetség Dr. Sipőcz Jenő emlékversenye 1937. Magyar Sakkvilág Könyvtára IX. köt. Kecskemét,[1938],Magyar Sakkvilág, 39+5 p. Átkötött egészvászon-kötésben.

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
7,77
EUR
,
8,57
USD
Number of bids:
0
 
Becker Albert - Chalupetzky Ferenc: Nimzowitsch. Jellemrajzi kisérlet. (Különlenyomat a kecskeméti tornakönyvből). Kecskemét, [1928?], Első Kecskeméti Hirlapkiadó- és Nyomda Rt., 23 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült borítóval, a lapéleken kis folttal, egyébként jó állapotban. (Rendkívül ritka sakktörténeti mű!)
1
18202.

Becker Albert - Chalupetzky Ferenc: Nimzowitsch. Jellemrajzi kisérlet. (Különlenyomat a kecskeméti tornakönyvből). Kecskemét, [1928?], Első Kecskeméti Hirlapkiadó- és Nyomda Rt., 23 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült borítóval, a lapéleken kis folttal, egyébként jó állapotban. (Rendkívül ritka sakktörténeti mű!)

 
The item is not available
Starting price:
12 000 HUF
31,09
EUR
,
34,29
USD
Number of bids:
0
 
Vegyes sakk témájú könyvtétel, 4 db:   Becker Albert - Chalupetzky Ferenc: Nimzowitsch. Jellemrajzi kísérlet. Különlenyomat. Kecskemét, Első Kecskeméti Hírlapkiadó és Nyomda Rt., 23 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval.;   A müncheni sakkmesterverseny Európa bajnokságáért 1942. Dr. Aljechin, Chalupetzky Ferenc, Barcza Gedeon és Dr. Szily József beszámolói. 49 válogatott játszma Barcza Gedeon és Dr. Szily József elemzéseivel. [Kecskemét], 1942., Magyar Sakkvilág, (Kecskemét, Első Kecskeméti Hírlapkiadói és Nyomda Rt.), 24 p. Kiadói papírborítóban, szakadt borítóval.;   Egykor és most. Két győri verseny válogatott játszmái. Első Nemzeti Verseny 1906, Regőczi Exner Győző-Emlékverseny 1946. Szerk.: Barcza Gedeon, Chalupetzky Ferenc. Győr, 1948., Győri MÁV-DAC Sakkör. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, és sérült, részben hiányos gerinccel, nagyrészt felvágatlan lapokkal.;   A fehér ember játéka: Chalupetzky Ferenc visszaemlékezései és 150 játszmája (1902-1947). [Kecskemét], é.n., Magyar Sakkvilág, 172+4 p. + 3 t. Kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval, szétvált kötéssel, megviselt állapotban.;
1
18203.

Vegyes sakk témájú könyvtétel, 4 db: Becker Albert - Chalupetzky Ferenc: Nimzowitsch. Jellemrajzi kísérlet. Különlenyomat. Kecskemét, Első Kecskeméti Hírlapkiadó és Nyomda Rt., 23 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval.; A müncheni sakkmesterverseny Európa bajnokságáért 1942. Dr. Aljechin, Chalupetzky Ferenc, Barcza Gedeon és Dr. Szily József beszámolói. 49 válogatott játszma Barcza Gedeon és ...

 
Sold
Starting price:
2 800 HUF
7,25
EUR
,
8,00
USD
Number of bids:
1
 
4 db sakk témájú könyv: Portisch Lajos - Sárközy Balázs: 600 végjáték; Varnusz Egon: A spanyol megnyitás; A. A. Kotov: A sakkozó gondolkodásának titkai; Ozsváth András: Harcászat 64 mezőn. Vegyes állapotban.
1
18204.

4 db sakk témájú könyv: Portisch Lajos - Sárközy Balázs: 600 végjáték; Varnusz Egon: A spanyol megnyitás; A. A. Kotov: A sakkozó gondolkodásának titkai; Ozsváth András: Harcászat 64 mezőn. Vegyes állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
6 000 HUF
15,54
EUR
,
17,14
USD
Number of bids:
0
 
Vegyes sakkbajnokság, sakkverseny témájú könyvtétel, 7 db:   Havasi Kornél: A soproni jubiláris sakkverseny 1934. Bp., (1934.), Mérnökök-ny., 34 p. Kiadói papírkötésben, szakadt borítóval, a borítóról a kép hiányzik.;   Tóth László: A Szovjetunió XIII. sakkbajnoksága 1944. 136 játszma. Közreadja - -. Kecskemét,(1949),Magyar Sakkvilág, 39+1 p. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval, laza fűzéssel, kijáró lapokkal.;   Országos magyar sakkbajnokság 1946. Szerk. és a játszmákat elemezte: Szabó László. [Bp., 1947.], MADOS,(Kecskemét, Első Kecskeméti Hírlapkiadó-ny.), 190+1 p. Papírkötés, szakadt, foltos borítóval.;   Barcza Gedeon - Szily József: Országos magyar sakkbajnokság 1947. Kecskemét,(1948),Magyar Sakkvilág, 67+1 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.;  Bán Jenő-Pogáts József: A X. magyar sakkbajnokság. Bp., 1955, Sport, 191+1 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.;   Barcza Gedeon - Tóth László: A XVIII. szovjet sakkbajnokság. Bp., 1951, Sport, 110+1 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.;   Tóth László emlékére a II. nemzetközi sakkverseny. Kecskemét, 1969., Bács-Kiskun M. Sakkhíradó, 52 p. Kiadói papírkötés.;
1
18205.

Vegyes sakkbajnokság, sakkverseny témájú könyvtétel, 7 db: Havasi Kornél: A soproni jubiláris sakkverseny 1934. Bp., (1934.), Mérnökök-ny., 34 p. Kiadói papírkötésben, szakadt borítóval, a borítóról a kép hiányzik.; Tóth László: A Szovjetunió XIII. sakkbajnoksága 1944. 136 játszma. Közreadja - -. Kecskemét,(1949),Magyar Sakkvilág, 39+1 p. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval, laza fűzéssel...

 
Sold
Starting price:
3 000 HUF
7,77
EUR
,
8,57
USD
Number of bids:
1
 
1952 Diadal Helsinkiben. Képes sporttörténeti kiadvány az 1952. évi helsinki olimpián részt vett magyar csapatról. Bp., Ifjúsági Könyvkiadó, 64 p. Számos fekete-fehér fotóval. Kiadói papírkötés, sérült, foltos, javított borítóval, foltos.
1
18206.

1952 Diadal Helsinkiben. Képes sporttörténeti kiadvány az 1952. évi helsinki olimpián részt vett magyar csapatról. Bp., Ifjúsági Könyvkiadó, 64 p. Számos fekete-fehér fotóval. Kiadói papírkötés, sérült, foltos, javított borítóval, foltos.

 
The item is not available
Starting price:
2 000 HUF
5,18
EUR
,
5,71
USD
Number of bids:
0
 
Vegyes sakk könyv tétel, 5 db:   Karakas Éva: Támadás a király ellen.; Gelenczei Emil: Így sakkoztok ti...; Gelenczei Emil: 175 új megnyitási sakkcsapda.; Grob's Angriff.; Bilek István: Örökös sakkban. Különféle kiadásban. Változó állapotban.
1
18207.

Vegyes sakk könyv tétel, 5 db: Karakas Éva: Támadás a király ellen.; Gelenczei Emil: Így sakkoztok ti...; Gelenczei Emil: 175 új megnyitási sakkcsapda.; Grob's Angriff.; Bilek István: Örökös sakkban. Különféle kiadásban. Változó állapotban.

 
Sold
Starting price:
2 400 HUF
6,22
EUR
,
6,86
USD
Number of bids:
4
 
Great olympic moments in time. hn., 2007, Omega. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, a hátsó borító karcos.
1
18208.

Great olympic moments in time. hn., 2007, Omega. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, a hátsó borító karcos.

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
7,77
EUR
,
8,57
USD
Number of bids:
0
 
Borsiczky Sándor: A kerékpározás szabályainak zsebkönyve. Különös tekintettel Budapest székesfővárosra és környékére. 2 térképvázlattal, betűsoros mutatóval. Az érvényben lévő hatósági szabályok feldolgozásával írta és összeállította: Dr. - -. Bp., 1942., Stádium, 147 p. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötésben, kissé foltos borítóval, az elülső borító sarkán gyűrődéssel, de ezeket leszámítva jó állapotban. A címlapon az "574. sz. Kiss Bálint Cserkészcsapat Vésztő" bélyegzésével, valamint a csapat 1944-es ajándékozási soraival (1944. III. 12.)
1
18209.

Borsiczky Sándor: A kerékpározás szabályainak zsebkönyve. Különös tekintettel Budapest székesfővárosra és környékére. 2 térképvázlattal, betűsoros mutatóval. Az érvényben lévő hatósági szabályok feldolgozásával írta és összeállította: Dr. - -. Bp., 1942., Stádium, 147 p. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötésben, kissé foltos borítóval, az elülső borító ...

 
Sold
Starting price:
1 600 HUF
4,15
EUR
,
4,57
USD
Number of bids:
32
 
Szőllösi Antal: Nyílegyenesen. 29+4 p. A szerző által ALÁÍRT példány. Papírkötés.
1
18210.

Szőllösi Antal: Nyílegyenesen. 29+4 p. A szerző által ALÁÍRT példány. Papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
800 HUF
2,07
EUR
,
2,29
USD
Number of bids:
0
 
4 db sporttal olimpiával kapcsolatos könyv: Olimpiai kis lexikon, Futás nélkül nincsen sport, Ez történt Mexikóban, A Fradi fiúk Ausztráliában. Vegyes állapotban
1
18211.

4 db sporttal olimpiával kapcsolatos könyv: Olimpiai kis lexikon, Futás nélkül nincsen sport, Ez történt Mexikóban, A Fradi fiúk Ausztráliában. Vegyes állapotban

 
The item is not available
Starting price:
700 HUF
1,81
EUR
,
2,00
USD
Number of bids:
0
 

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com//feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment