18008.
446. Closed Online auction
Books: Travelling, Local History
6 500 HUF
16,84 EUR, 18,57 USD
Mounteney Jephson, A[rthur] J[ermy] (1859-1908) - Stanley, H[enry M[orton] (1841-1904): A legsötétebb Afrikában. I-II. köt. I. köt.: A legsötétebb Afrikában Emin Pasa és zendülés Equatoriában. Kilencz havi élmények és fogság az utolsó szudáni tartományban. Stanley H. M. közreműködésével írta - -. II. köt.: A legsötétebb Afrikában ekvátoria kormányzójának fölkeresése, megszabadítása és visszavonulása. Írta - -. Bp., 1891. Ráth Mór, XVI+632; XIX+643 p.+1 (kihajtható melléklet) t. +2 (Az Emin-expedíció második részének és az Emin birtokolta földnek színes, kihajtható térképei) Számos fametszetű egészoldalas és szövegközti illusztrációval és két térképpel. Átkötött félvászon-kötések, márványozott lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal, az I. és a II. kötetből hiányzó táblákkal (3+5), az I. kötet címlapja javított, az I. kötetből hiányzik a térkép, a II. kötet egyik térképe javított és a másik térképen kis szakadással. A mű III. kötetben teljes.