Bereg vármegye címeres pecsétje 1836. Szerk.: Kujbusné Mecsei Éva, Mykhailo Mishuk. A Magyar Nemzeti Levéltár Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Levéltár kiadványai II. közlemények 47. Nyíregyháza, 2017., Magyar Nemzeti Levéltár Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Levéltára, 8 p. +4 sztl. lev. + 42 p. Hasonmás kiadás. Magyar, ukrán, angol nyelven. A hasonmás rész latin nyelven. Kiadói aranyozott bársony-köt...
1939-1941-1944 Földrajzi Zsebkönyvek 5 kötete, 1939, 1941-1944. Bp., Magyar Földrajzi Társaság. Kiadói papírkötések, két kötetben (1942., 1944.) melléklettel is (Európa térképe az 1942. a - Földrajzi Zsebkönyvhöz, Magyarország kistérképei.) Kiadói papírkötések, foltos borítókkal.
3 db Budapest csatornázása könyv (egy DEDIKÁLT): Budapest csatornázása 1987-1996. Szerk.: Mattyasovszky János, Ódor István, Rymorz Pál. Bp., 1997, Fővárosi Csatornázási Művek. Kiadói kartonált papírkötés, helyenként kisebb lapszéli ázásnyomokkal. Két példányban, az egyik Vörös Ferenc (1937-2018), a Fővárosi Csatornázási Művek volt igazgatója által DEDIKÁLT.; Garami Tibor - Gőbel József - Párna...
Jeszenszky Ignác: Torontál vármegye gazdasági monográfiája. Különlenyomat a "Közgazdasági Szemle" 1904. évi május havi füzetéből. Bp., 1904, Pesti Könyvnyomda Rt., 19 p. Kiadói tűzött papírkötés, a borítón apró sérülésekkel.
Dr. Lengyel Pál: A sághegyi őstelep. A szerző által DEDIKÁLT példány! Celldömölk, 1965, Celldömölk Községi Tanácsa Végrehajtó Bizottsága. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói műbőr-kötés, jó állapotban. Megjelent 1000 példányban.
Schwartz Elemér: A nyugatmagyarországi német helységnevek. Bp., 1932.,(Pécs., Dunántúl Pécsi Egyetemi-ny.), 295 p. Kiadói papírkötés, szakadt, kissé foltos borítóval, a hátsó borítón javítással.
Karl Baedeker: Italien von den Alpen bis Neapel. Kurzes Reisehandbuch. Leipzig, 1908., Karl Baedeker. Német nyelven. Achte Auflage. Térképekkel, térképvázlatokkal gazdagon illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen kis sérüléssel.
1962-1972 Vegyes erdélyi utikönyv tétel, 6 db: Alba Julia (Gyulafahérvár), Nagyszeben, Marosvásárhely (2 db), Brasov (Brassó), A Nagyvárad-Mangélia műúton, Marosvásárhely. Különféle kiadásokban, 3 útikönyvben térképpel is.
Karl Baedeker: London und Umgebung. Handbuch für Reisende. Leipzig, 1912., Karl Baedeker. Német nyelven. Siebzehnte Auflage. Térképekkel, térképvázlatokkal gazdagon illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés,