A Newyorktól a Hungáriáig. Szerk.: Konrádyné Gálos Magda. Bp., 1965, Minerva. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón némi kopással. Megjelent 6100 példányban.
Pozsony két világháború közti történetét feldolgozó könyv, 2 db: Simon Attila: Küzdelem a városért. Pozsony és a pozsonyi magyarság 1938-1939-ben. Pozsony, 2011, Kalligram. Kiadói papírkötés, jó állapotban. + Filep Tamás Gusztáv: Főhatalomváltás Pozsonyban, 1918-1920. Események, történések egy hírlap közleményeinek tükrében. Pozsony, 2010, Kalligram. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Barna Zsigmond: Emlékbeszéd, melyet néhai Rottenbiller Lipót, Pest város polgármestere arczképének leleplezési ünnepélyén tartott. Pest, 1871.,Rudnyánszky A., 14 p. Kiadói papírkötés, névbélyegzéssel a borítón: "Horváth Cyrill".
A szép Sopron - Soproni képeskönyv. Összeáll.: Dr. Heimler Károly. Magyar tájak, magyar városok I. Bp., 1933, Somló Béla (Hungária-ny.), 86 p. Oldalszámozáson belül egészoldalas, fekete-fehér fotókkal. Magyar, német, olasz, francia, angol nyelvű függelékkel. Kiadói papírkötés, sérült borítóval.
Sten Bergman: A viharok hazájában. Természettudományos kutatóutazás a Kurili-szigeteken. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin. Egész oldalas fekete-fehér fotókkal (73) illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott kissé szakadozott borítóval. Volt könyvtári példány.
Chun Károly: Mélytengerek világa. Fordította: Dr. Szilárdy Zoltán. Fekete-fehér fotókkal illusztrált, térképekkel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval, egy belső oldalon tintafoltokkal.
[Agostini, Alberto Maria de (1883-1960)] Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 209+2 p.+28 t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott borítóval.
[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia szívében II. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Ford.: Dr. Thirring Gusztáv. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 (címkép)+240 p. +12 t. Gazdag egészoldalas fekete-fehér képanyaggal, és egy oldalszámozáson belüli térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borít...
[Bergman, Sten (1895-1975)] Sten Bergman: A viharok hazájában. Természettudományos kutatóutazás a Kurili-szigeteken. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Bp.,[1934], Franklin, 221+3 p. + 32 (Fekete-fehér fotókkal) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
Baedeker, Karl: Tirol. Vorarlberg - Etschland. Westliche Teile von Salzburg und von Kärnten. Handbuch für Reisende. Leipzig, 1929, Karl Baedeker, LVI+556 p. Oldalszámozáson kívül számos egészoldalas és kihajtható térképpel. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel.