1934 Hubay Jenő (1858-1937) hegedűművész, zeneszerző tiszteletére rendezett lakoma menükártyája, "Anna Karenina" felirattal és Hubay Jenő fotójával a fejlécen, hajtott, a Hubay Jenő Társaság borítékjával.
1935 Bp., Lázár Andor (1882-1971), a Gömbös- és a Darányi-kormány igazságügy-miniszterének autográf aláírása és bélyegzője Dr. Bary Zoltán ügyész részére szóló kinevezésen
1937 Szeged, Janovics Jenő színész, rendező, színházigazgató, a kolozsvári magyar színház egykori igazgatójának (1932-1933,1945) saját kézzel írt levele Ujházy György írónak, Szegedi Szabadtéri Játékok fejléces papírján
1937 Inez Bandholtz, Harry Hill Bandholtz (1864-1925) amerikai tábornok özvegyének aláírása papírlapon, kartonlapra ragasztva, felette férje szobrának leleplezése 1937-ben, újságkivágáson. Harry Hill Bandholtz (1864-1925) amerikai tábornok, az első világháború után az amerikai katonai misszió parancsnoka Magyarországon. 1919. október 5-én megakadályozta, hogy a megszálló román csapatok kifosszák...
1938 Hajnal István (1892-1956) Széchenyi-díjas történész saját kézzel írt levele képeslapon, saját kezű aláírásával, Kniezsa István (1898-1965) Kossuth-díjas nyelvész, nyelvtörténész részére, Századok folyóirat képeslapján. Kniezsa István Fügedyt (Fügedi Eriket) ért bírálata ügyében.
1939 "A Kormányzó Úr, Ő Főméltóságának beszéde, mellyel az 1939. évi június hó 10-ére egybehívott 1939-1944-iki országgyűlés 1939. évi június hó 14-én az Országház kupolacsarnokában megnyitotta." Szerk.: Dr. Szabó Gyula. Bp., Hollóssy János, foltos, a 2. levél szakadt, sérült, 2 sztl. lev. +A beszéd szövegének két (modern) másolata (Képviselőházi irományok 1939-1944 I. köt., Magyar Országgyűlési A...
cca 1940 Kelemen Krizosztom (1884-1950) pannonhalmi főapát köszönetnyilvánító kártyája, autográf aláírással, feltehetőleg Völgyesi Ferenc (1895-1967) orvos, pszichiáter és hipnotizőr részére.
1940 Mohácsi Jenő (1886-1944) zsidó származású magyar író, drámaíró, költő, műfordító gépelt levele, autográf aláírással, borítékkal, Bokor Dezsőnek (1894-1963) a Vajna és Bokor kiadó vezetőjének részére.