Historical documents, manuscripts

Number of items: 257

1934 Bókay János (1858-1937) gyermekgyógyász autográf köszönetnyilvánító sorai, aláírással, saját fejléces kártyáján.
14115.

2 000 HUF
5,18
5,71

1934 Hubay Jenő (1858-1937) hegedűművész, zeneszerző tiszteletére rendezett lakoma menükártyája, "Anna Karenina" felirattal és Hubay Jenő fotójával a fejlécen, hajtott, a Hubay Jenő Társaság borítékjával.
14116.

3 000 HUF
7,77
8,57

1935 Koppenhága, Telmányi Emil (1892-1988) hegedűművész autográf képeslapja Kerekes János (1913-1996) zeneszerző, karmester részére, autográf aláírással.
14117.

5 000 HUF
12,95
14,29

1935 Bp., Lázár Andor (1882-1971), a Gömbös- és a Darányi-kormány igazságügy-miniszterének autográf aláírása és bélyegzője Dr. Bary Zoltán ügyész részére szóló kinevezésen
14118.

2 800 HUF
7,25
8,00

1935-1937-1940 Dr. Németh Károly (1890-1949) jogász székesfővárosi tanácsnok 4 db levele Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor részére
14119.

2 200 HUF
5,70
6,29

1935-1945 Pálos Árpád csendőrőrmester 5 db irata, különböző igazolások
14120.

2 000 HUF
5,18
5,71

1937 Szeged, Janovics Jenő színész, rendező, színházigazgató, a kolozsvári magyar színház egykori igazgatójának (1932-1933,1945) saját kézzel írt levele Ujházy György írónak, Szegedi Szabadtéri Játékok fejléces papírján
14121.

5 000 HUF
12,95
14,29

1937 Inez Bandholtz, Harry Hill Bandholtz (1864-1925) amerikai tábornok özvegyének aláírása papírlapon, kartonlapra ragasztva, felette férje szobrának leleplezése 1937-ben, újságkivágáson.   Harry Hill Bandholtz (1864-1925) amerikai tábornok, az első világháború után az amerikai katonai misszió parancsnoka Magyarországon. 1919. október 5-én megakadályozta, hogy a megszálló román csapatok kifosszák a Magyar Nemzeti Múzeumot. A szobrot, Ligeti Miklós alkotását a szabadságtéren, 1936. augusztus 23. leplezték le.
14122.

1937 Inez Bandholtz, Harry Hill Bandholtz (1864-1925) amerikai tábornok özvegyének aláírása papírlapon, kartonlapra ragasztva, felette férje szobrának leleplezése 1937-ben, újságkivágáson. Harry Hill Bandholtz (1864-1925) amerikai tábornok, az első világháború után az amerikai katonai misszió parancsnoka Magyarországon. 1919. október 5-én megakadályozta, hogy a megszálló román csapatok kifosszák...

3 000 HUF
7,77
8,57

1938 Hajnal István (1892-1956) Széchenyi-díjas történész saját kézzel írt levele képeslapon, saját kezű aláírásával, Kniezsa István (1898-1965) Kossuth-díjas nyelvész, nyelvtörténész részére, Századok folyóirat képeslapján. Kniezsa István Fügedyt (Fügedi Eriket) ért bírálata ügyében.
14123.

6 000 HUF
15,54
17,14

1939 "A Kormányzó Úr, Ő Főméltóságának beszéde, mellyel az 1939. évi június hó 10-ére egybehívott 1939-1944-iki országgyűlés 1939. évi június hó 14-én az Országház kupolacsarnokában megnyitotta." Szerk.: Dr. Szabó Gyula. Bp., Hollóssy János, foltos, a 2. levél szakadt, sérült, 2 sztl. lev. +A beszéd szövegének két (modern) másolata (Képviselőházi irományok 1939-1944 I. köt., Magyar Országgyűlési Almanach 1939-1944), 5, 5 p.   + 1938. évi Szent István-emlékév székesfehérvári országgyűlésének fotója,2 db modern előhívások, 21x29 cm, 12x16 cm
14124.

1939 "A Kormányzó Úr, Ő Főméltóságának beszéde, mellyel az 1939. évi június hó 10-ére egybehívott 1939-1944-iki országgyűlés 1939. évi június hó 14-én az Országház kupolacsarnokában megnyitotta." Szerk.: Dr. Szabó Gyula. Bp., Hollóssy János, foltos, a 2. levél szakadt, sérült, 2 sztl. lev. +A beszéd szövegének két (modern) másolata (Képviselőházi irományok 1939-1944 I. köt., Magyar Országgyűlési A...

2 000 HUF
5,18
5,71

cca 1940 Kelemen Krizosztom (1884-1950) pannonhalmi főapát köszönetnyilvánító kártyája, autográf aláírással, feltehetőleg Völgyesi Ferenc (1895-1967) orvos, pszichiáter és hipnotizőr részére.
14125.

2 000 HUF
5,18
5,71

1940 Mohácsi Jenő (1886-1944) zsidó származású magyar író, drámaíró, költő, műfordító gépelt levele, autográf aláírással, borítékkal, Bokor Dezsőnek (1894-1963) a Vajna és Bokor kiadó vezetőjének részére.
14126.

6 000 HUF
15,54
17,14

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF