Music, Musical notes, Instruments

Number of items: 58

Szabolcsi Bence: A melódia története. Vázlatok a zenei stilus multjából. Bp., 1950, Cserépfalvi, 157+(3) p. + 14 (fekete-fehér képek) t. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, kisebb ázásnyommal.
16278.

2 600 HUF
6,74
7,43

Kelemen Imre: A zene története 1750-ig. Bp., 2003 Nemzeti Tankönyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
16279.

2 400 HUF
6,22
6,86

Zenei lexikon. A zenetörténet és zenetudomány enciklopédiája. I-II. köt. Szerk.: Szabolcsi Bence és Tóth Aladár. Számos képtáblával és szövegillusztrációval. Bp., 1930-1931, Győző Andor (Hungária Hírlapnyomda). Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban.
16280.

4 000 HUF
10,36
11,43

2 db Liszt Ferenccel foglalkozó kiadvány: Isoz Kálmán: Liszt és Budapest. Bp., 1929, Stádium, 16p.; Pauler Ákos: Liszt Ferenc gondolatvilága. Bp., 1922. Budavári Tudományos Társaság. 60p. Borító levált
16281.

4 000 HUF
10,36
11,43

Molnár Antal: A ma zenéje. Népszerű Zenefüzetek 7. sz. (DEDIKÁLT). Bp., 1937, Somló Béla, 43+(5) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, felül sérült lapszélekkel. A szerző, Molnár Antal (1890-1983) zenetörténész, zeneszerző autográf dedikációjával a címlapon: "Mély hálával s őszinte barátsággal, Molnár A., 1937.V.10.", a borítón "Babits Mihálynak!" címzéssel. (Molnár és Babits írásaikon keresztül, valamint személyesen is kapcsolatba kerültek egymással, így feltehetőleg Babitsnak szólt a dedikáció).
16282.

Molnár Antal: A ma zenéje. Népszerű Zenefüzetek 7. sz. (DEDIKÁLT). Bp., 1937, Somló Béla, 43+(5) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, felül sérült lapszélekkel. A szerző, Molnár Antal (1890-1983) zenetörténész, zeneszerző autográf dedikációjával a címlapon: "Mély hálával s őszinte barátsággal, Molnár A., 1937.V.10.", a borítón "Babits Mihálynak!" címzéssel. (Molnár és Babits írásaikon ker...

3 000 HUF
7,77
8,57

Dr. Gaál Endre: A zenepolitika célkitűzései. Különlenyomat a Zeneművészeti Főiskola 1937/38. tanévi évkönyvéből. Bp., 1938, szerzői kiadás (Phobus-ny.), 24 p. Kiadói tűzött papírkötés, jó állapotban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
16283.

2 000 HUF
5,18
5,71

Bartók Béla: Miért és hogyan gyűjtsünk népzenét? Népszerű Zenefüzetek 5. sz. Bp., 1936, Somló Béla, 20 p. Kiadói papírkötés, a borítón kisebb foltokkal, egyébként jó állapotban.
16284.

2 400 HUF
6,22
6,86

1894 A cremónai hegedűs. Opera két képben. Szövegét írták: Coppée Ferenc és Beauclair Henrik. Ford.: Ábrányi Emil. Zenéjét írta: Hubay Jenő. Bp., 1894, Müller Károly-ny., 29 p. Kiadói tűzött papírkötés, szakadt borítóval, a címlapon 1897-es (Barsy? főhadnagy) tulajdonosi névbejegyzéssel.
16285.

2 000 HUF
5,18
5,71

Herzfeld Viktor: A fuga. Az Orsz. M. Kir. Zeneakadémia tananyaga 1000. sz. Bp., 1913, Rozsnyai Károly, 73+(3) p. Kiadói papírkötés, a gerincnél ragasztott borítóval.
16286.

2 000 HUF
5,18
5,71

Molnár Antal: Kodály Zoltán. Népszerű Zenefüzetek 4. sz. Bp., 1936, Somló Béla, 1 t. + 58+(6) p. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval. A szerző, Molnár Antal (1890-1983) zenetörténész, zeneszerző által DEDIKÁLT példány.
16287.

2 400 HUF
6,22
6,86

Bartók Béla: Népzenénk és a szomszéd népek népzenéje. 127 dallammal. Népszerű Zenefüzetek 3. sz. Bp., [1934], Somló Béla, 36 p. + 32 (Bartók Béla kézirata után sokszorosított kották) p. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval.
16288.

2 400 HUF
6,22
6,86

Molnár Antal: Eszmények, értékek, emlékek. Sajtó alá rendezte: Bónis Ferenc. Bp., 1981, Zeneműkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Molnár Antal (1890-1983) zenetörténész, zeneszerző által DEDIKÁLT példány.
16289.

2 000 HUF
5,18
5,71

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF