1940 Dr. Károlyi Árpád (1853-1940) államtitkár, történész, levéltáros, az MTA tagjának gyászjelentése, Károlyi Gyula tábornoknak címezve, postázva. Hajtva, 29,5x23 cm
cca 1940-70 Sárdy Brutus (1892-1970) restaurátor, festőművésznek vagy a család más tagjának küldött 9 db gyászértesítő, többek közt Felvinczi Takáts Zoltán (1880-1964) és ifj,. Kézdi-Kovács László, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész fia.
1941 Egy nagy grófi könyvtár anyagából eladásra kerülő ritka, régi könyvek és kéziratok jegyzéke. I. rész. Árverési katalógus. 44 p. Kiadói papírkötésben, kissé sérült borítóval, első néhány lap kissé foltos, több lapon ceruzás jelölésekkel.
1941 Budapesti Idegenforgalmi Ujság 1941. júniusi száma, 32 p. + Várospolitikai Napló (Ezelőtt Budapesti Napló) II. évf. 4-5. sz., 56 p. Kissé sérült borítókkal.
1941 A Miasszonyunkról Nevezett ,,Kalocsai" Szegény Iskolanővérek vezetése alatt álló Vecséstelepi R. K. Hitközségi Polgári Leányiskola évkönyve az 1940-41. iskolai évről. Vecsés, Vecsési könyvnyomda, 20 p. Tűzött papírkötés, lapszéli ázásnyomokkal.
1942 A Magyar Műkedvelő Bűvészek Köre házi közlönye. V. évf. 53. sz., 1942. május hó. Szerk.: Dr. Rothbart [László]. 4 sztl. lev. Kissé sérült papírkötésben, tűzve. (Ritka!)
1942 Meghívó A Budapesti Polgári Lövészegyesület által 1942. évi Június hó 26-27-28-29-én rendezendő Hősök Emlékversenyére. Verbőczy Kálmán (1888-1967) honvéd ezredes, a Székely Hadosztály volt zászlóaljparancsnokának címezve.