Balassi Bálint: Gyarmathi Balassa Bálinthnak Thirsisinek Angelicával, Sylvanusnak Galatheával való szerelmekrül szép magyar comoedia. A költő nyelvére és a mai helyesírásra átírta, s a hiányokat kiegészítette: Eckhardt Sándor. Bp., 1960, Akadémiai Kiadó. Kiadói aranyozott, bordázott gerincű félbőr-kötés, a gerincen kis sérülés és foltok, belül jó állapotban.
Johann Wolfgang Goethe: A bűnrészesek. Verses vígjáték három felvonásban. Fordította: Bardócz Árpád. A fordító által Wertz Béla (1888-1948) hírlapíró-szerkesztőnek, a Pester Lloyd később főszerkesztőjének dedikált! Santhó Miklós rajzaival. Bp., 1934, Magyar Goethe Társaság. 77p. Wertz Béla ex librisével (Géspár Jenő alkotása). Kiadói papírkötés, foltos borítón ráragasztott címkével, intézményi bél...
Katona József: Bánk bán. Dráma öt szakaszban. Győr, 1888. Gross. 159 l. Félvászon-kötésben, kissé sérült gerinccel, kopott borítóval, gerincen és borítón címke maradvánnyal, előzéklapon és címlapon ceruzás jegyzetekkel, részben foltos lapokkal.
Palágyi Menyhért: Petőfi. + Somogyi Gyula: Petőfi Sándor költészete. Tanulmány. Petőfi-Könyvtár XIII-XIV. füzet. [Egy kötetben]. Bp., 1909, Kunossy, Szilágyi és Társa, 168 p. + 101+(3) p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon sorozatkötésben, kissé foltos, kopott borítóval, belül a lapok jó állapotban.
Antonio Bonfini: Beszélgetés a szüzességről és a házasélet tisztaságáról. Ford., a bevezető tanulmányt és a jegyzeteket írta: Muraközy Gyula. Magyar Ritkaságok. Bp., 1985, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Sík Sándor (összeáll.): Kölcsey Ferenc. Az ember, a gondolkodó, az író (Kölcsey breviárium). Bp., 1924, Magyar Középiskolai Tanárok Nemzeti Szövetsége. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, sérült és foltos borítóval, kissé foltos címlapon tollas névbejegyzéssel.