Ballagi Mór: Iskolai és utazási magyar és német zsebszótár. Magyar-német rész. Német-magyar rész. Tömnyomatu kiadás. Schul- und Reise- Taschen - Wörterbuch der Ungarischen und Deutschen Sprache. Ungarisch-Deutscher Theil. Deutsch-Ungarischer Theil. Stereotyp-Ausgabe. [Egybekötve.] Pest, 1861, Heckenast Gusztáv, (Landerer és Heckenast-ny.), 6+408; 4+368+1 p. Aranyozott gerincű félvászon-kötés, folt...
Samivel (Paul Gayet-Tancrede): M. Dumollet a Paris. Lyon, 1948, Imprimerie Artistique en Couleur. Egészoldalas, színes illusztrációkkal. Francia nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval.
Karinthy Frigyes: Tanár úr kérem. Képek a középiskolából. Vértes Marcel rajzaival. Karinthy Frigyes Munkái III. köt. Bp., é.n., Dick Manó, 138+(1) p. Negyedik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
Kálmán Mihály és Morbitzuer Dezső: A római (1935.) évi kertészeti kongresszus és az újabb olasz autóutak. Bp 1935, (Budapest Székesfőváros Házinyomdája-ny.),19 p + 4 t képes táblák
Ignácz Rózsa: Anyanyelve magyar. Kolozsvári Sándor rajzaival. Bp., 1937, Dante (Hornyánszky Viktor-ny.), 190+(2) p. Első kiadás. Kiadói illusztrált, festett egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel.
Bilder zur deutschen Geschichte 1848-1945. Berlin, 1955, Volk und Wissen. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés.
Babits Mihály: Az európai irodalom története. Bp., [1936], Nyugat, 728+(1) p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel.