Mérleg sorozat 6 kötete: Karl Jaspers: Bevezetés a filozófiába; C. G. Jung: A lélektani típusok; Montaigne: A tapasztalásról; Mary McCarthy: Velence közelről; Sigmund Freud: Mózes; Stanisław Lem: Az emberiség egy perce. Bp., 1983-1996, Európa. Kiadói papírkötés.
Szécsy János: Az ittfelejtett nép. (Bp., 1945), Magyar Enciklopédisták Társasága, 323 p. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé viseltes, sérült borítóval.
The Living Webster Encyclopedic Dictionary of the English language. Chicago, 1975, The English Language Institute of America. Angol nyelven. Kiadói keménykötés,aranyozott lapélekkel, sérült gerinccel.
Farkas Elek: Legujabb és legtömöttebb német-magyar és magyar-német zsebszókönyv I-II. köt. A magyar nyelv ujabb és legujabb alakulását tekintve legujabb kútfők után készítette - -. Stereotyp - kiadás. I. köt. Magyar - német rész. II. köt: Német - magyar rész. Pest - Lipcse, 1853, Heckenast Gusztáv - Wigand György, 4+386;4+419 p. Második lenyomat. Magyar és német nyelven. Korabeli egészvászon-kötés...
Jászi Oszkár: Művészet és erkölcs. Társadalomtudományi Könyvtár. Bp., 1908, Grill Károly, XX+439 p. Kiadói egészvászon-kötés, a gerincen kis sérüléssel.
Diderot válogatott filozófiai művei I-II. (egy kötetben). Bp., 1915, Franklin. 153+VIII+367 p. I. kötet: Második javított kiadás. II. kötet: Második javított és bővített kiadás. Modern, aranyozott gerincű félvászon kötés, II. kötet két lapján lapszéli, szöveget nem érintő sérüléssel, máskülönben jó állapotban.