Guide classique du voyageur en France et en Belgique. Paris, 1846. L Maison, Libraire-Editeur, 856p. kihajtható és egészoldalas litográf és acélmetszetes illusztrációkkal. Korabeli aranyozott félbőr kötésben. Korai francia útikönyv. Eug?ne de Froberville (1790-1871) francia geográfus ex librisével / With the ex libris of...
A főváros tömegközlekedésének másfél évszázada. I-III. köt. [Teljes]. Szerk.: Bencze Géza et al. Bp., 1987, BKV. Kiadói kartonált papírkötés/egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, az I. kötet hiányzó gerinccel, a védőborítókon sérülésekkel.
Marco Ferrari: Sivatagok. Ford.: Bedő Csaba. Pécs, 1996, Alexandra. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Luigi Ferdinando Marsigli: Danubius Pannonico-Mysicus Tomus I. A Duna magyarországi és szerbiai szakasza. / Deák Antal András: A Duna fölfedezése. Dr. Hiller István előszavával. Bp., 2015, Vízügyi Múzeum, Levéltár és Könyvgyűjtemény. Kiadói aranyozott műbőr-kötés.
Der Rhein von Strassburg bis zur holländischen Grenze in technischer und wirtschaftlicher Beziehung. Bearbeitet von E. Beyerhaus. Coblenz, 1902, k.n., VIII+128 p. + 7 (kihajtható térképek) t. Szövegközi és egészoldalas ábrákkal, térképekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott, illusztrált, festett egészvászon-kötés, kissé sérült, foltos borítóval, intézményi bélyegzővel, az egyik térkép...
Franz Ströer - Gustav Roeder: Nürnberg. Romantik einer Stadt. Nürnberg, 1988, Verlag Albert Hofmann. Egészoldalas, színes fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón ázásnyommal.
Carlo Perogalli - Giampiero Cuppini: Il palazzo italiano. Italia meravigliosa. Milano, 1975, Touring Club Italiano. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Olasz nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott gerinccel.
Dr. Cholnoky Jenő: Kőrösi Csoma Sándor. Bp., [1940], Athenaeum, 287 p. + 24 t. Egészoldalas fekete-fehér képekkel, térképekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, belül nagyrészt jó állapotban.
Európa álomútjain. A legszebb tájak és városok. Ford.: Farkas Tünde. Bp., 2006, M-érték Kiadó. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, újszerű állapotban.
May Károly úti kalandjai, 2 kötet: A datolya honából. Keleti útirajzok. + A Csendes óceánon. Úti kalandok. Átdolgozta: Dr. Szabó Károly. Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói illusztrált, aranyozott, festett egészvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban.