cca 1800-1850 Árnykép portré. Tus, papír, kartonra ragasztva. Jelzés nélkül. Kartonon Sammlung Freiherrn von Lanna, Prag gyűjteményi bélyegzővel. 11x8 cm
cca 1800-1850 A regensburgi Frenzl (Frentzel, Frenzel) patrícius család festett címere, alatta német nyelvű felirattal, mely szerint az európai címertanban ismert. Vegyes technika, papír, sérült, foltos. Üvegezett fakeretben. 32×24 cm / Painted coat of arms, Frenzl (Frentzel, Frenzel) family of Regensburg, Germany. Mixed technique on paper, damaged, stained, framed. 32×24 cm
1873 Storch Vendel (1827-1886 után) 1848-49-es szabadságharcos, komáromi várőr részére kiállított bizonyítvány, amelyben igazolják, hogy az árvai közbirtokossági uradalomnál szolgált. Sérült viaszpecséttel, Dobák Antal árvai közbirtokossági uradalom igazgató ügyésze aláírásával, 50 krajczár okmánybélyeggel, hátoldalán az Orsz. Honvéd Segélyző Egylet Kezelő Bizottsága bélyegzőjével. Hajtásnyomokkal...
cca 1876-1880 Jendrassik Jenő (1824-1891) orvos, az Élettani Intézet alapítója, az MTA tagjának autográf levele Trefort Ágoston (1817-1888) vallás- és közoktatásügyi miniszter részére, amelyben anyagi támogatást kér az általa vezetett Élettani Intézet gépkezelő személyzetének bővítésére. 4 beírt oldal.
1877 Greguss Ágost (1825-1882) bölcseleti doktor, egyetemi tanár, esztéta, az MTA tag, a Kisfaludy Társaság másodelnökének saját kézzel írt bírálta Bihari Imre (1829-1882?) református tanár, filozófus, korábban Sárospatakon bölcselettanár, folyamodványára, hogy képesítés hiányában is tarthasson előadásokat a Budapesti Egyetemen, aláírás nélkül.
cca 1880 gróf Zichy Dezső hadnagynak küldött zsaroló és kedveskedő levél egy Berta nevű szolgálólánytól aki a gróftól gyermeket szült és aki meghalt. A levélben ismételten pénzt kér a gróftól orvosságra, temetésre azzal fenyegetve, hogy ha nem, akkor írni fog gróf Zichy Henriknek és felfedi előtte a történetet. A levél további részében szolgálatait és hűségét ajánlja fel a grófnak. Három beírt old...
1894 Émile Ollivier (1825-1913) francia miniszterelnök, Liszt Ferenc vejének autográf rövid levele / Autoraph letter of Émile Olivier (1825-1913) prime minister of France and son in law of Franz Liszt
1896 Ezredéves kiállítás - Magyar selyem. Koronás magyar kiscímert, babérágakkal, valamint virágokat ábrázoló selyem emléktárgy (vörös színváltozat). Szélein kisebb sérülésekkel, 21x8,5 cm
1898-1934 Dr. Heller Bernát (1871-1943) irodalomtörténész, orientalista, az Országos Rabbiképző Intézet tanára részére és által írt 9 db levelezőlap és levél, közte külföldi tudósok
1899 Szirmay Albert (1880-1937) zeneszerző autográf levele "Édes Détshy" megszólítással humoros hangnemben, egyben szilveszteri jókívánságaival.Décsy Károly zongoraművésznek Kettő beírt oldal borítékkal
cca 1900 Mihalovich Ödön (1842-1929) zeneszerző, zenepedagógus, a Országos Magyar Királyi Zeneakadémia igazgatójának autográf köszönő sorai és aláírása, ismeretlen személy részére.