Historical documents, manuscripts

Number of items: 167

cca 1800-1850 Árnykép portré. Tus, papír, kartonra ragasztva. Jelzés nélkül. Kartonon Sammlung Freiherrn von Lanna, Prag gyűjteményi bélyegzővel. 11x8 cm
13424.

1 000 HUF
2,59
2,86

cca 1800-1850 A regensburgi Frenzl (Frentzel, Frenzel) patrícius család festett címere, alatta német nyelvű felirattal, mely szerint az európai címertanban ismert. Vegyes technika, papír, sérült, foltos. Üvegezett fakeretben. 32×24 cm / Painted coat of arms, Frenzl (Frentzel, Frenzel) family of Regensburg, Germany. Mixed technique on paper, damaged, stained, framed. 32×24 cm
13425.

9 000 HUF
23,32
25,71

1840 Statisztikai számítások, kézzel írt jegyzet, kézzel rajzolt ábrákkal.
13426.

1 800 HUF
4,66
5,14

1873 Storch Vendel (1827-1886 után) 1848-49-es szabadságharcos, komáromi várőr részére kiállított bizonyítvány, amelyben igazolják, hogy az árvai közbirtokossági uradalomnál szolgált. Sérült viaszpecséttel, Dobák Antal árvai közbirtokossági uradalom igazgató ügyésze aláírásával, 50 krajczár okmánybélyeggel, hátoldalán az Orsz. Honvéd Segélyző Egylet Kezelő Bizottsága bélyegzőjével. Hajtásnyomokkal, kisebb szakadással.   Storch Vendel a szabadságharcban 1848. júniusától közvitéz a 9. (kassai) honvédzászlóaljnál. Részt vesz a délvidéki harcokban. Aug. 16- tizedes, majd őrmester. 1849. jún. 28 (1.)- hadnagy a 63. zászlóaljnál, a II. hadtestben. A komáromi várőrséggel teszi le a fegyvert. 1850. jan. 24. besorozzák a 36. gyalogezredhez. 1852. okt. 5. leszerelik. 1867. volt főhadnagyként (?!) az Árva megyei Honvédegylet tagja.
13427.

1873 Storch Vendel (1827-1886 után) 1848-49-es szabadságharcos, komáromi várőr részére kiállított bizonyítvány, amelyben igazolják, hogy az árvai közbirtokossági uradalomnál szolgált. Sérült viaszpecséttel, Dobák Antal árvai közbirtokossági uradalom igazgató ügyésze aláírásával, 50 krajczár okmánybélyeggel, hátoldalán az Orsz. Honvéd Segélyző Egylet Kezelő Bizottsága bélyegzőjével. Hajtásnyomokkal...

20 000 HUF
51,81
57,14

cca 1876-1880 Jendrassik Jenő (1824-1891) orvos, az Élettani Intézet alapítója, az MTA tagjának autográf levele Trefort Ágoston (1817-1888) vallás- és közoktatásügyi miniszter részére, amelyben anyagi támogatást kér az általa vezetett Élettani Intézet gépkezelő személyzetének bővítésére. 4 beírt oldal.
13428.

8 000 HUF
20,73
22,86

1877 Greguss Ágost (1825-1882) bölcseleti doktor, egyetemi tanár, esztéta, az MTA tag, a Kisfaludy Társaság másodelnökének saját kézzel írt bírálta Bihari Imre (1829-1882?) református tanár, filozófus, korábban Sárospatakon bölcselettanár, folyamodványára, hogy képesítés hiányában is tarthasson előadásokat a Budapesti Egyetemen, aláírás nélkül.
13429.

6 000 HUF
15,54
17,14

cca 1880 gróf Zichy Dezső hadnagynak küldött zsaroló és kedveskedő levél egy Berta nevű szolgálólánytól aki a gróftól gyermeket szült és aki meghalt. A levélben ismételten pénzt kér a gróftól orvosságra, temetésre azzal fenyegetve, hogy ha nem, akkor írni fog gróf Zichy Henriknek és felfedi előtte a történetet. A levél további részében szolgálatait és hűségét ajánlja fel a grófnak. Három beírt oldal
13430.

cca 1880 gróf Zichy Dezső hadnagynak küldött zsaroló és kedveskedő levél egy Berta nevű szolgálólánytól aki a gróftól gyermeket szült és aki meghalt. A levélben ismételten pénzt kér a gróftól orvosságra, temetésre azzal fenyegetve, hogy ha nem, akkor írni fog gróf Zichy Henriknek és felfedi előtte a történetet. A levél további részében szolgálatait és hűségét ajánlja fel a grófnak. Három beírt old...

30 000 HUF
77,72
85,71

1894 Émile Ollivier (1825-1913) francia miniszterelnök, Liszt Ferenc vejének autográf rövid levele / Autoraph letter of Émile Olivier (1825-1913) prime minister of France and son in law of Franz Liszt
13431.

5 000 HUF
12,95
14,29

1896 Ezredéves kiállítás - Magyar selyem. Koronás magyar kiscímert, babérágakkal, valamint virágokat ábrázoló selyem emléktárgy (vörös színváltozat). Szélein kisebb sérülésekkel, 21x8,5 cm
13432.

12 000 HUF
31,09
34,29

1898-1934 Dr. Heller Bernát (1871-1943) irodalomtörténész, orientalista, az Országos Rabbiképző Intézet tanára részére és által írt 9 db levelezőlap és levél, közte külföldi tudósok
13433.

5 000 HUF
12,95
14,29

1899 Szirmay Albert (1880-1937) zeneszerző autográf levele "Édes Détshy" megszólítással humoros hangnemben, egyben szilveszteri jókívánságaival.Décsy Károly zongoraművésznek Kettő beírt oldal borítékkal
13434.

12 000 HUF
31,09
34,29

cca 1900 Mihalovich Ödön (1842-1929) zeneszerző, zenepedagógus, a Országos Magyar Királyi Zeneakadémia igazgatójának autográf köszönő sorai és aláírása, ismeretlen személy részére.
13435.

6 000 HUF
15,54
17,14

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF