Az 1848-ki forradalom történelme Lamartinetől. Ford.: Zsilinszky Mihály. I. köt. Pest, 1873, Légrády, 311+V p. Korabeli átkötött aranyozott félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Thuróczy János: A magyarok krónikája. (Az 1486-ban Augsburgban nyomtatott, az Országos Széchényi Könyvtárban őrzött ősnyomtatvány színezett fametszeteinek hasonmásával illusztrálva). Ford.: Horváth János. Bibliotheca Historica. Bp., 1978, Magyar Helikon. Kiadói nyl-kötés, kiadói papír védőborítóban. Számozott (921./3000) példány!
Gulággal kapcsolatos könyvtétel, 4 db: Menczer Gusztáv: A Gulág rabtelepei. A bolsevizmus népirtásának színtere. Bp., 2016, Századvég. Kiadói kartonált papírkötés.; Levan Berdzenisvili: Szent sötétség. A gulág utolsó napjai. Ford.: Bazsó Márton. A fordító által aláírt példány. Bp., 2019, Európa. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.; Dobos Erzsébet: 70 év után a Gulágról. V...
Eduard Fuchs: Az erkölcsök története az újkorban I-III. köt. I. köt.: A renaissance. II. köt.: A gáláns kor. III. köt.: A nagy forradalomig. Bp., én., Világirodalom. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítókkal, az I. kötet gerince sérült, levált, a III. kötet elülső előzéklapja szakadt, sérült. Számozott, 855. számú példány.
Karol Sauerland: Együtt egyedül - a szolidaritás naplója. [Bp.],2015., Közép- és Kelet-Európai Történelem és Társadalom.Kutatásáért Közalapítvány. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.