Number of items: 278

18902.

[Vörösmarty Mihály (1800-1855)]: Vörösmarty minden munkái I-XII. köt. Rendezte és jegyzetekkel kísérte Gyulai Pál. A X-XI. kötet egybekötve. I. kötet: Gyulai Pál: Vörösmarty életrajza. Lyrai és vegyes költemények. 1821-1835.; II. kötet. Lyrai és vegyes költemények. 1835-1855.; III. kötet. Epikai költemények. 1825-1831. (Zalán futása. Cserhalom).; IV. kötet. Epikai költemények. 1825-1831. (Tündé...

40 000 HUF
103,63
114,29

18903.

26 000 HUF
67,36
74,29

Gróf Tisza István összes munkái 4 kötete: 1. kötet (2. kiadás), 3. (2. kiadás) kötet., 4. sorozat: 2. és 4. kötet. Bp., 1924-1928, Franklin. Kiadói félvászon-kötések, kissé kopott borítóval, két kötetben régi bélyegzésekkel, ezek közül az egyikben aláhúzásokkal, bejelölésekkel.
18904.

32 000 HUF
82,90
91,43

Shakspere [Shakespeare] színművei I.-IV. kötet. Fordították többen. Javított kiadása. Közel 600 illustrrátióval. Bp.,[1886-1891]. Ráth Mór, Franklin-Társulat.Kiadói aranyozott félbőr kötésben Kisebb kopásokkal a borítón, a 2. kötet gerince sérült  Hozzá:  Concha Győző (1846-1933) jogtudós, egyetemi tanár autográf levelével, amelyet az ajándékba vett könyvsorozathoz mellékelt
18905.

26 000 HUF
67,36
74,29

Petőfi Sándor költeményei I-IV. kötet. Bp.,1877, Athenaeum, 1t.(címkép)+6+466+2+4+450+XII+1+4+471+XI+1+4+368+VII+1 p. Második, teljes kiadás. Korabeli átkötött álbordás félbőrkötésben, aranyozott lapszélekkel, a borítón kis kopással.
18906.

12 000 HUF
31,09
34,29
25

Tóth Béla: A magyar anekdotakincs. I-V. köt. Thesaurus Anecdoton Hungarorum. Gyűjtötte és magyarázza: - - . Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é.n. (cca 1900), Singer és Wolfner., Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötések, festett lapélekkel, kopott borítókkal, két kötet fűzése laza, egy kötet gerincén kis sérüléssel.
18907.

10 000 HUF
25,91
28,57

Remellay Gusztáv: Árpád Ilon és Vatta Etel. (Történeti korrajz.) I-II. köt. (egybe kötve) Pest, 1863. Szerző. [Emich G.] XVI + 144 + 192 p. Első címlap régi másolattal pótolt. XIX. sz. végi félvászon kötésben
18908.

10 000 HUF
25,91
28,57

Szombati-Szabó István: Régi japán költők. Versek. Műfordítási-antológia a Krisztus utáni 8., 9. és 10. század japán lírájából. A fordító, Szombati-Szabó István által ALÁÍRT példány. Kolozsvár, 1923, "Kaláka", (Lugos, Husvéth éf Hoffer-ny.), 76+4 p. Átkötött félvászon-kötés.
18909.

8 000 HUF
20,73
22,86

Pista vacsora. Rendezte és megette Az Ujság szerkesztősége. "Tisztelettel meghívjuk Gajáry István tiszteletére rendezendő Szűz Vacsorára, melyet folyó hó 18-án vasárnap tartunk meg a Royal Szálló külön termében. A Vacsora kezdete pontban 9 órakor." Gajáry István (1884-1939) zeneszerző, zenekritikus, Az Újság c. napilap munkatársa, Gajári Ödön főszerkesztő fia. Gajári Ödön (1852-1919) politikus, publicista, Az Újság c. napilap főszerkesztője (1903-1919) és vezércikkírója. [Bp.], én.,[ Az Ujság], 61+3 p. Kiadói papírkötés, sérült, ketté szakadt borítóval, széteső,rossz állapotban. Kézirat gyanánt, 100 számozott példányban. Számozott (24./100) példányban. Rendkívül ritka erotikus, pornográf kiadvány.
18910.

Pista vacsora. Rendezte és megette Az Ujság szerkesztősége. "Tisztelettel meghívjuk Gajáry István tiszteletére rendezendő Szűz Vacsorára, melyet folyó hó 18-án vasárnap tartunk meg a Royal Szálló külön termében. A Vacsora kezdete pontban 9 órakor." Gajáry István (1884-1939) zeneszerző, zenekritikus, Az Újság c. napilap munkatársa, Gajári Ödön főszerkesztő fia. Gajári Ödön (1852-1919) politikus, pu...

15 000 HUF
38,86
42,86

Mesedélután. hn., 1948., nyn. Papírkötésben. Teljes, de széteső állapotú erotikus, pornográf témájú gépirat.
18911.

8 000 HUF
20,73
22,86

18912.

8 000 HUF
20,73
22,86

Schnitzler Arthúr: Körbe - körbe. Tíz párbeszéd. Bródy Sándor bevezetésével. Bp.-Bécs,(1904),Freund Frigyes, (Pallas-ny.), XIV+2+224+4 p. Szecessziós könyvdíszekkel a lapszámozásnál és a fejezetek címlapjain. A kritikák által pornografikusnak ítélt, botrányokat kavaró mű első magyar kiadása! Korabeli átkötött kopott egészvászon-kötés, az elülső szennylapon és a hátsó kötéstábla belsején ceruzás bejegyzésekkel.
18913.

Schnitzler Arthúr: Körbe - körbe. Tíz párbeszéd. Bródy Sándor bevezetésével. Bp.-Bécs,(1904),Freund Frigyes, (Pallas-ny.), XIV+2+224+4 p. Szecessziós könyvdíszekkel a lapszámozásnál és a fejezetek címlapjain. A kritikák által pornografikusnak ítélt, botrányokat kavaró mű első magyar kiadása! Korabeli átkötött kopott egészvászon-kötés, az elülső szennylapon és a hátsó kötéstábla belsején ceruzás be...

2 800 HUF
7,25
8,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF