1871 Simor János (1812-1891) hercegprímás, bíboros, esztergomi érsek nevében kiállított, latin nyelvű egyházi irat, Durguth József (1790-1872) esztergomi kanonok autográf aláírásával, szárazpecséttel, 34x21 cm
cca 1890-1910 "M[agyar] népdalok gyűjteménye. T. E." Kézzel írt népdalgyűjtemény, 175 számozott oldalon össz. 145 dal szövegével, kézzel rajzolt címlappal, tartalomjegyzékkel. Korabeli egészvászon-kötésben, a borítón némi kopással, kisebb foltokkal, összességében megkímélt, jó állapotban.
cca 1890-1910 Hegedűs család (Pozsony megyei Réte községből származó nemesi család) leszármazási táblája / családfája, sérült, kissé foltos, 41,5x34 cm
cca 1900-1910 Építészeti témájú iratgyűjtemény: jegyzet (töredék); Az építészeti tervpályázatok szabályzata (1908); kézzel írt és nyomtatott szerződések. Változó (kissé dohos, viseltes) állapotban, sérült félvászon-kötésben.