Historical documents, manuscripts

Number of items: 80

1943 A KMSZ "Ember Tragédiája", írta: Demeter Imre, szereplők: Sivó (Schön) Emil, Demeter Imre, Bárdi György, gépelt kézirat hat lapon, utolsó lapon ceruzás kiegészítésekkel; borítékban, mely szerint 1943-ban Rimaszombatban a munkatáborban kétszer előadva. Lapok sérültek.
13484.

36 000 HUF
93,26
102,86

1947 Pipics Zoltán (1900-1975) művészettörténész, az OSZK főkönyvtárosának (1953-1962) saját kézzel írt sorai, levelezőlapon, Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor részére, saját kezű aláírásával.
13485.

1 000 HUF
2,59
2,86

1948 Dr. Oszoly Kálmán jogász saját kézzel írt levele Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor részére, saját kezű aláírásával, borítékkal, 2 beírt oldal.
13486.

1 000 HUF
2,59
2,86

13488.

2 000 HUF
5,18
5,71

13489.

1954 Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor levele fiához, Sárdy Lóránt (1931-2014) festőművész, restaurátorhoz és feleségéhez, Kézdi-Kovács Lenkéhez, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus lányához, amelyben beszámol egy a a debreceni Déri Múzeumban két nap alatt elvégzendő munkájáról (feltehetően egy kép restaurálása ügyében) és találkozásával Nagy Tibor (1913-1978) ú...

1 400 HUF
3,63
4,00

1958 Bécs, Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, A Magyar Nemzeti Galéria (MNG) főrestaurátorának levele fiához, Sárdy Lóránt (1931-2014) festőművész, restaurátorhoz és feleségéhez, Kézdi-Kovács Lenkéhez, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus lányához, amelyben beszámol egy nevesített (nehezen olvasható) osztrák személynél tett látogatásáról, aki egy kisméretű Mednyánszky művet mutatott neki és az MNG-nek egy Böhm Pál festményt kínált fel vételre. Egyéb érdekes részlettel. Képeslapon, Sárdy Brutus autográf aláírásával ("Apátok").
13490.

1958 Bécs, Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, A Magyar Nemzeti Galéria (MNG) főrestaurátorának levele fiához, Sárdy Lóránt (1931-2014) festőművész, restaurátorhoz és feleségéhez, Kézdi-Kovács Lenkéhez, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus lányához, amelyben beszámol egy nevesített (nehezen olvasható) osztrák személynél tett látogatásáról, aki egy kisméretű Mednyánszky művet m...

4 800 HUF
12,44
13,71

13491.

1958-60 Bécs, Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, A Magyar Nemzeti Galéria (MNG) főrestaurátorának kb. 50 db levele fiához, Sárdy Lóránt (1931-2014) festőművész, restaurátorhoz és feleségéhez, Kézdi-Kovács Lenkéhez, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus lányához, amelynek többségében beszámol restaurálási munkáiról a bécsi magyar követségen, többször említve a Collegium Hungari...

12 000 HUF
31,09
34,29

cca 1960 Tápiószecső három lakásos lakóház, orvosi rendelő és gyógyszertár eredeti tervrajzai 10 db terv pausz papíron. Nagykátai tervezővállalat 82x60 cm Egyen szakadások
13492.

10 000 HUF
25,91
28,57

cca 1960 Keleti László (1904-1972) színművész személyi nyilvántartó lapja, valamint önéletrajza
13493.

2 000 HUF
5,18
5,71

1960 Dr. Papp Sándor (1910-1991) jogász, Békés vármegye utolsó főispánjának saját kézzel írt levele, levelezőlapon, Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor részére, saját kezű aláírásával.
13494.

1 000 HUF
2,59
2,86

1963 Seiber Mária (19?-1975) zongoraművész, zenetanár, Keresztury Dezső (1904-1996) író, politikus feleségének előjegyzési naptára, számos érdekes bejegyzéssel Keresztury Dezső tevékenységére vonatkozóan valamint a kor kultúrális, szellemi életének meghatározó személyeinek említésével: Kodály Zoltán, Illyés Gyula, Bernáth Aurél, Borsos Miklós, Gink Károly, Képes Géza, Hubay Miklós, Boldizsár Iván, Hankiss Elemér, Fábri Zoltán, Újhelyi Szilárd stb. Műbőrkötésben. Kultúrtörténeti ritkaság!
13495.

1963 Seiber Mária (19?-1975) zongoraművész, zenetanár, Keresztury Dezső (1904-1996) író, politikus feleségének előjegyzési naptára, számos érdekes bejegyzéssel Keresztury Dezső tevékenységére vonatkozóan valamint a kor kultúrális, szellemi életének meghatározó személyeinek említésével: Kodály Zoltán, Illyés Gyula, Bernáth Aurél, Borsos Miklós, Gink Károly, Képes Géza, Hubay Miklós, Boldizsár Iván,...

12 000 HUF
31,09
34,29

cca 1963 Soós Edit (1934-2008) színművész személyi nyilvántartó lapja, valamint saját kézzel írt önéletrajza
13496.

3 600 HUF
9,33
10,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF