Kolozsváry Marianna: Bálint Endre. A magyar festészet mesterei - II. sorozat 19. köt. Bp., 2015, Kossuth - Magyar Nemzeti Galéria. Bálint Endre műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
Groffits Gábor: Gazdasági építészet. Bp., 1930., Országos Magyar Gazdasági Egyesület, ("Pátria"-ny.) Harmadik, bővített kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
Demeter Dezső: A székesfővárosi központi csatornaszivattyútelep új szennyvíznyomócsövének építkezése. (Duna alatti vasbeton ikercsatorna.) A szerző által DEDIKÁLT. Valamint a dedikált személy részére szóló levéllel és László és Blum cég borítékjával. Bp., 1937, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 27 p.+VIII t. + 1 kihajtható tábla. Kiadói papírkötés, az elülső borító foltos, leszakadt.
Fürjesi Csaba. Szerk.: Turcsányi Margit. Veszprém-Budapest, 2009., Magyar Képek Kiadói Kft. Magyar Angol és német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.
Dr. Palotás László - Dr. Nemeskéri-Kiss Géza - Dr. Medved Gábor - Dr. Träger Herbert: Hidak. A szerkesztő-szerző, Palotás László (1905-1993) Kossuth-díjas építőmérnök, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja által Nemesdy Ervin (1925-2002) útépítő mérnök, professzor, a BME Útépítési tanszékének alapítójának DEDIKÁLT! Bp.,1987, Műszaki. Kiadói kartonált papírkötés.
Dvorszky Hedvig: Nagy Judit. Bp., 2014., Press Xpress Kiadó, 126+2 p. Nagy Judit (1954-) goblein, és textilművész. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, volt könyvtári példány.