Daniela del Pesco: L'Architettura del Seicento. Storia dell'arte in Italia. Torino, 1998., UTET. Olasz nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Ruzsa György: Az ikonfestészet lexikona. Bp.,2014,Corvina. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált komoly szakmunka. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Nemeskürty István: A Meseautó utasai. A magyar filmesztétika története 1930-1948. A szerző, Nemeskürty István (1925-2015) író, irodalom- és filmtörténész által Gyergyai Albert (1893-1981) magyar irodalomtörténész, egyetemi tanár, írónak DEDIKÁLT! Bp., 1965, Magvető. Kiadói kartonált papírkötésben, kiadói szaladt, részben javított papírborítóban, a papírborító egy helyen összeragadt a kötéstáblával...
Egri Mária: Szabó Zoltán. Angyalföld. A művész, Angyalföldi Szabó Zoltán (1929-2014) által DEDIKÁLT példány! Bp.-Sopron, 2003, Körmendi Galéria. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
Francisco Goya: The Disasters of War. With a new Introduction by Philip Hofer. New York, 1967, Dover Publications Inc. Hasonmás kiadás, Goya műveinek fekete-fehér reprodukcióival illusztrálva. Angol és spanyol nyelvű bevezetőkkel. Kiadói papírkötés. / Facsimile edition, illustrated with black-and-white reproductions of Goya's works. With prefaces in English and Spanish language.
Lyka Károly 6 könyve: A táblabíró világ művészet. Magyar művészet 1800-1850.; Közönség és művészet a századvégen. Magyar Művészet. 1867-1896.; Magyar művészélet Münchenben. Magyar Művészet. 1867-1896.; Festészeti életünk a millenniumtól az első világháborúig. Magyar Művészet 1896-1914.; Szobrászatunk a századfordulón. Magyar Művészet 1896-1914.; Festészetünk a két világháború között. Visszaeml...