Szilassy Alfonz: A sütő- és cukrász-ipari technologia kézikönyve. V-VI. rész. V. rész.: Cukrász technológia. VI. rész.: Üzletvezetés a cukrásziparban.Bp.,1941, Szendrői Rezső-ny., 4+385+3+66 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos, restaurált lapokkal, bejegyzésekkel, javított kötéssel, a kötéstábla belsején a lapok és a szennyalapok pótoltak. "Profeld Vilmos csáktornyai cukrász mester névbélyegzéseivel."
Dr. Sós József: Magyar néptáplálkozástan. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat könyvtára CLXXXVII. köt. Bp., 1942, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat (Stephaneum-ny.), 280 p. Szövegközi fekete-fehér képekkel, ábrákkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval, sérült fűzéssel, a könyv elején több kijáró lappal.
Bernátsky Jenő: Szőlőmívelés. Gazdasági Tanácsadó 2. sz. Bp., 1920, Athenaeum, 174+2 p. Szövegközti illusztrációkkal. Korabeli kartonált papírkötésben, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal.
Háztartási és gazdasági ismétlő leányiskolák könyve. I. rész. Szerk.: özv. Végess Sándorné és Scossa Dezső. Bp., 1906, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), (2)+205+(5) p. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, foltos, kopott borítóval, egy-két kijáró lappal.
Várnagy Miklósné: A méz felhasználása a háztartásban. Bp., [1940], szerzői kiadás (Pátria-ny.), 48 p. Negyedik kiadás. Kiadói papírkötés, a borítón sérüléssel, foltokkal, néhány kissé foltos lappal.
Horváth Ilona: Háztartási tanácsadó. Szakácskönyv. Bp., 1955, MNDSZ. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.