Books: History

Number of items: 117

Karácsonyi János: A magyar nemzetségek a XIV. század közepéig. Bp., 2004. Nap Kiadó. Az 1900-as kiadás reprintje. Első néhány lapon tollas aláhúzások Kiadói aranyozott műbőr kötésben
18277.

3 600 HUF
9,33
10,29
18278.

3 600 HUF
9,33
10,29
Révay József: Séták a római Magyarországon. Bp., [1943], Franklin-Társulat, 347+(1) p. + 24 (fekete-fehér képek) t. Első kiadás. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, a borítón és a gerincen némi kopással.
18279.

3 200 HUF
8,29
9,14
Üszküb (Skoplje). Balkáni piacok a háború után - Gazdasági ismertető VI. füzet. Bp., 1914, M. Kir. Kereskedelmi Múzeum (Stephaneum-ny.), 25 p.+12 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel.
18280.

3 600 HUF
9,33
10,29
Kanea (Kréta-szigetén). Balkáni piacok a háború után - Gazdasági ismertető XV. füzet. Bp., 1914, M. Kir. Kereskedelmi Múzeum (Stephaneum-ny.), 28 p.+14 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói tűzött papírkötés, a borítón kis sérüléssel, helyenként kisebb foltokkal.
18281.

3 600 HUF
9,33
10,29
Kampánia (Karaféria, Niausta, Vodena), Florina és Kasztória. Balkáni piacok a háború után - Gazdasági ismertető XIV. füzet. Bp., 1914, M. Kir. Kereskedelmi Múzeum (Stephaneum-ny.), 35 p.+18 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói tűzött papírkötés, lapszéli ázásnyomokkal.
18282.

3 600 HUF
9,33
10,29
Asztalos Miklós: A nemzetiségek története Magyarországon. Betelepülésüktől máig. Bp., 1934, Lantos, 121+1 p. Kiadói papírkötés, foltos.
18283.

3 600 HUF
9,33
10,29
Sárkány József: Gróf Széchenyi István élete és eszméi. Gróf Széchenyi István születésének 150-ik évfordulójára. (A Széchenyi Munkaközösség kiadása 3. szám). Cegléd, 1941, Garab József-ny., 79+(1) p. + 6 t. Egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
18284.

3 000 HUF
7,77
8,57
Gróf Széchenyi István emlékkönyv. Szerk.: Nyesti Pál. Bp., 1905, gróf Széchenyi István emléke ápolására alakult bizottság ("Otthon"-ny.), 131+(5) p. Kiadói aranyozott, festett, szecessziós egészvászon-kötés, kissé viseltes, kopottas borítóval, szétvált fűzéssel (lapok második fele kijár), a 123. sz. ,,Pálfy Dániel" Cserkészcsapat bélyegzőivel.
18285.

2 000 HUF
5,18
5,71
Andrássy Antal: Noszlopy Gáspár (1820-1853). Somogyi Almanach 43-44. sz. Kaposvár, 1987, Somogy Megyei Levéltár. Kiadói kartonált papírkötés, minimálisan foltos borítóval. Megjelent 800 példányban. A szerző, Andrássy Antal (1941- ) újságíró által Jávori Béla (1931-2008) újságíró, főszerkesztő, fotóművész részére DEDIKÁLT példány.
18286.

3 000 HUF
7,77
8,57
Rugonfalvi Kiss István: Az átértékelt Bethlen Gábor. Válaszul Szekfű Gyulának. Bethlen halálának 300-ik évfordulóján. Debrecen, (1929), Szerzői kiadása, 123 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, a könyvtest elvált a borítótól.
18287.

3 000 HUF
7,77
8,57
Molnár Imre: A cenzura története Magyarországon 1600-ig. A szerző, Molnár Imre által DEDIKÁLT példány. Bp., 1912, "Élet", 70 p. Kiadói papírkötés, a gerincen kis szakadással.
18288.

3 000 HUF
7,77
8,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF