Books: History

Number of items: 117

2000-2003 Turul. A Magyar Történelmi Társulat, a Magyar Országos Levéltár és a Magyar Heraldikai és Genealógiai Társaság Közlönye. 6 db szám: 2000/1-2., 2000/3-4., 2001/1-2., 2001/3-4., 2002/1-2., 2003/1-2. füzetek. Bp., Magyar Történelmi Társulat. Kiadói tűzött papírkötés.
18301.

3 000 HUF
7,77
8,57
Dr. Lipp Vilmos: A fenéki sírmező. Bp., 1885, Magyar Tudományos Akadémia Bizottsága. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
18302.

3 000 HUF
7,77
8,57
Gróf Edelsheim Gyulai Ilona, Horthy István kormányzóhelyettes özvegye: Becsület és kötelesség. 1-2. köt. Szerk.: Ocsovai Gábor. Bp., 2001, Európa. Kiadói papírkötés, a 2. kötetben foltos, hullámos lapokkal, az 1. kötetben néhány bejelöléssel.
18303.

2 800 HUF
7,25
8,00
[Divald Kornél] Tarczai György: Az Árpádház szentjei. Serédi Jusztinián előszavával. Bp. 1930, Szent-István Társulat, 4+168+4 p. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötés,
18304.

2 800 HUF
7,25
8,00
Cholnoky Jenő, Mécs László, Benda Jenő, Rády Elemér, Juhász Vilmos: Felvidék! A visszaszerzett és a még visszavárt Felvidék története, mai élete, kultúrája, földrajza, néprajza, műemlékei. Képtáblákkal, térképekkel, statisztikákkal. Jaross Andor előszavával. Bp., [1938], Dante, (4)+143+(17) p. + 13 t. + 7 melléklet (6 kihajtható) Átkötve modern félvászon kötésben, eredeti címlap felhasznbálásával, Körbevágott, foltos lapokkal
18305.

2 000 HUF
5,18
5,71
25
A. J. P. Taylor: A Habsburg Monarchia 1809-1918. Az Osztrák Birodalom és az Osztrák-Magyar Monarchia története. Ford.: Nagy György. Bp.,2011.,Scolar. Harmadik kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
18306.

2 000 HUF
5,18
5,71
A magyar nemzet történelmi arcképcsarnoka 1897-es kiadás modern reprintje. Kiadói kartonálásban
18307.

2 600 HUF
6,74
7,43
15
Erdély öröksége. Erdélyi emlékírók Erdélyről. V és VIII köt. Cs. Szabó László közreműködésével szerk. Makkai László. Ravasz László bevezetésével. V. köt.: Apa és fiú 1630-1661. Szalárdi János, Enyedi István, Petrityvity-Horváth Kozma, Bethlen János, Medgyesi Pál és Apáczai Csere János írásaiból, Ravasz László bevezetésével. VIII. kötet: A Másik magyar haza 1750-1790. Bod Péter, Rettegi György, ifj. Halmágyi István, Conrad Mihály,. Naláczi József, Kis András, Domokos Ferenc, Bajesdi Vitán Sándor és Göttffy Borbála írásaiból Bp., [1941.],Franklin, Kiadói, címeres papírkötésben.
18308.

1 400 HUF
3,63
4,00
Sára János: A Habsburgok és Magyarország. 950-1918. Bp., 2001, Athenaeum 2000. Kiadói kartonált papírkötés.
18309.

1 800 HUF
4,66
5,14
Zaisberger, Friederike - Hörmann, Fritz: Salzburg Schützen und Bürgergarden. Salzburg, 1996, Landesverband Salzburger Volkskultur. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
18310.

1 600 HUF
4,15
4,57
Thuróczi János: Magyar Krónika. Ford. és jegyzetekkel ellátta: Geréb László. A szövegeket átnézte és a bevezetést írta: Kardos Tibor. Monumenta Hungarica I. Bp., 1957, Magyar Helikon. Kiadói aranyozott félpergamen-kötés, a címlapon Andrássy Antal (1941- ) újságíró autográf névbejegyzésével. Megjelent 2600 példányban.
18311.

2 400 HUF
6,22
6,86
Trócsányi Zoltán: Kirándulás a magyar multba. Bp., 1937, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Számos fekete-fehér illusztrációval. Kiadói félbőr-kötés, minimálisan sérült borítóval és gerinccel.
18312.

2 400 HUF
6,22
6,86

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF