https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: History

Number of items: 117

Auction is over! Item soon called at the auction hall
A Klotild Szeretetház-Egyesület emlékkönyve. Szerk.: Palmer Kálmán. Bp., 1904, Pesti Könyvnyomda Rt., 116 p. Szövegközi és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Korabeli félvászon-kötésben, részben kissé foltos lapokkal, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel, bélyegzővel.
18313.

A Klotild Szeretetház-Egyesület emlékkönyve. Szerk.: Palmer Kálmán. Bp., 1904, Pesti Könyvnyomda Rt., 116 p. Szövegközi és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Korabeli félvászon-kötésben, részben kissé foltos lapokkal, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel, bélyegzővel.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
2,59
EUR
,
2,86
USD
Number of bids:
0
Bethlen Farkas: Erdély története I, III. kötet. Fordította: Bodor András, Kasza Péter, S. Varga Katalin. A jegyzeteket írta és a mutatókat összeállította: Pálffy Géza, valamint Kruppa Tamás. Bp.-Kolozsvár,2000-2004,Enciklopédia-Erdélyi Múzeum-Egyesület. Kiadói kartonált papírkötés.
18314.

Bethlen Farkas: Erdély története I, III. kötet. Fordította: Bodor András, Kasza Péter, S. Varga Katalin. A jegyzeteket írta és a mutatókat összeállította: Pálffy Géza, valamint Kruppa Tamás. Bp.-Kolozsvár,2000-2004,Enciklopédia-Erdélyi Múzeum-Egyesület. Kiadói kartonált papírkötés.

 
Sold
Starting price:
2 800 HUF
7,25
EUR
,
8,00
USD
Number of bids:
1
César de Saussure: Törökországi levelek és útirajzok 1730-1739. Ford. Antal László. Függelékben közölt egyes dokumentumokat fordította a magyar tárgyú jegyzeteket írta: Kovács Ilona. A török tárgyú jegyzeteket és szómagyarázatokat írta: Hóvári János. Bp., 1999., Pallas Stúdió - Attraktor Kft. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
18315.

César de Saussure: Törökországi levelek és útirajzok 1730-1739. Ford. Antal László. Függelékben közölt egyes dokumentumokat fordította a magyar tárgyú jegyzeteket írta: Kovács Ilona. A török tárgyú jegyzeteket és szómagyarázatokat írta: Hóvári János. Bp., 1999., Pallas Stúdió - Attraktor Kft. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.

 
The item is not available
Starting price:
2 000 HUF
5,18
EUR
,
5,71
USD
Number of bids:
0
Kiss István, R[ugonfalvi]: II. Rákóczi Ferencz erdélyi fejedelemmé választása. Írta és adattárral ellátta: - - . Közlemények a br. Radvánszky-család levéltárából V. kötet 4. szám. Bp., 1906, Athenaeum, 244 p. Kiadói papírkötés, foltos, sérült borítóval, ragasztott gerinccel, helyenként kissé sérült lapszélekkel, a címlapon ajándékozási bejegyzéssel (Báró Radvánszky Albert ajándéka).
18316.

Kiss István, R[ugonfalvi]: II. Rákóczi Ferencz erdélyi fejedelemmé választása. Írta és adattárral ellátta: - - . Közlemények a br. Radvánszky-család levéltárából V. kötet 4. szám. Bp., 1906, Athenaeum, 244 p. Kiadói papírkötés, foltos, sérült borítóval, ragasztott gerinccel, helyenként kissé sérült lapszélekkel, a címlapon ajándékozási bejegyzéssel (Báró Radvánszky Albert ajándéka).

 
Sold
Starting price:
3 000 HUF
7,77
EUR
,
8,57
USD
Number of bids:
1
Makoldy Sándor: Nemes Hajnik Károly és a magyar országgyűlés gyorsirodája. Levéltári források alapján. I. kötet: 1806-1843. A szerző, Makoldy Sándor (1882-1958) gyorsírástörténész által DEDIKÁLT példány. Bp., 1943., (Szalay-ny.), 304 p.+4 t. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
18317.

Makoldy Sándor: Nemes Hajnik Károly és a magyar országgyűlés gyorsirodája. Levéltári források alapján. I. kötet: 1806-1843. A szerző, Makoldy Sándor (1882-1958) gyorsírástörténész által DEDIKÁLT példány. Bp., 1943., (Szalay-ny.), 304 p.+4 t. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.

 
Sold
Starting price:
2 600 HUF
6,74
EUR
,
7,43
USD
Number of bids:
1
Dr. vitéz ákosfalvi Szilágyi László: A székely nemesi rendi társadalom. Bp., 1937, (Franklin-ny.), 88 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel (Dr. Sándor Imre). A kötet szerzője, ákosfalvi vitéz dr. Szilágyi László (1897-1978) genealógus, Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye tiszteletbeli főjegyzője, miniszteri tanácsos, a Johannita Lovagrend lovagja, a Pesti Református Egyházmegye világi tanácsbírája, valamint az Újpesti Református Egyház presbitere volt. A Magyar Heraldikai és Genealógiai Társaság igazgatósági választmányának tagjai közé tartozott. 1944 előtt a Belügyminisztérium referenseként a hivatalos, államilag igazolt nemességi igazolásokat intézte.
18318.

Dr. vitéz ákosfalvi Szilágyi László: A székely nemesi rendi társadalom. Bp., 1937, (Franklin-ny.), 88 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel (Dr. Sándor Imre). A kötet szerzője, ákosfalvi vitéz dr. Szilágyi László (1897-1978) genealógus, Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye tiszteletbeli főjegyzője, miniszteri tanácsos, a Johannita Lovagrend lovagja, a Pesti Református Egyházmegye világi tanácsbírája, valamint az Újpesti Református Egyház presbitere volt. A Magyar Heraldikai és Genealógiai Társaság igazgatósági választmányának tagjai közé tartozott. 1944 előtt a Belügyminisztérium referenseként a hivatalos, államilag igazolt nemességi igazolásokat intézte.

 
Sold
Starting price:
3 000 HUF
7,77
EUR
,
8,57
USD
Number of bids:
2
2 db Csornai ütközetról szóló könyv: Király Iván: Csornai ütközet krónikája. Csorna, 1976 DEDIKÁLT + Scarabantia c. folyóirat 1938. 1. száma. + a témához kapcsolódó gépelt levél
18319.

2 db Csornai ütközetról szóló könyv: Király Iván: Csornai ütközet krónikája. Csorna, 1976 DEDIKÁLT + Scarabantia c. folyóirat 1938. 1. száma. + a témához kapcsolódó gépelt levél

 
Sold
Starting price:
3 000 HUF
7,77
EUR
,
8,57
USD
Number of bids:
1
Aurel Kecskeméthy: Echo der Skizzen aus der Geschichte eines Jahres (20. October1860- bis Enfe October 1861) von Aurel Kecskeméthy gegeben von einem Mitglied der Beschlusspartei. Hamburg, 1862, Otto Meißner. Kiadói paíprkötés, sérült gerinccel, borítón címkével, borító hátoldala kissé sérült, intézményi bélyegzővel.
18320.

Aurel Kecskeméthy: Echo der Skizzen aus der Geschichte eines Jahres (20. October1860- bis Enfe October 1861) von Aurel Kecskeméthy gegeben von einem Mitglied der Beschlusspartei. Hamburg, 1862, Otto Meißner. Kiadói paíprkötés, sérült gerinccel, borítón címkével, borító hátoldala kissé sérült, intézményi bélyegzővel.

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
7,77
EUR
,
8,57
USD
Number of bids:
0
Bendefy László: A magyarság és középkelet. Bp., 2000, Dr. Bendefy István. Reprint kiadás. Kiadói papírkötés.
18321.

Bendefy László: A magyarság és középkelet. Bp., 2000, Dr. Bendefy István. Reprint kiadás. Kiadói papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
2 600 HUF
6,74
EUR
,
7,43
USD
Number of bids:
0
Szigetvári Csöbör Balázs török miniatúrái [1570]. Szakály Ferenc tanulmányával. Bp., 1983, Európa. Kiadói kartonált kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban, jó állapotban.
18322.

Szigetvári Csöbör Balázs török miniatúrái [1570]. Szakály Ferenc tanulmányával. Bp., 1983, Európa. Kiadói kartonált kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
2 800 HUF
7,25
EUR
,
8,00
USD
Number of bids:
0
Zsolnay Imre: Bizánctól a bolsevizmusig. Bp., 1993, Szerzői kiadás, 220+4 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos gerinccel.
18323.

Zsolnay Imre: Bizánctól a bolsevizmusig. Bp., 1993, Szerzői kiadás, 220+4 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos gerinccel.

 
The item is not available
Starting price:
3 200 HUF
8,29
EUR
,
9,14
USD
Number of bids:
0
II. Rákóczi Ferenc válogatott levele. Szerk. és a bevezető tanulmányt írta: Köpeczi Béla. Aurora X. Bp., 1958., Bibliotheca. Kiadói félvászon-kötés.
18324.

II. Rákóczi Ferenc válogatott levele. Szerk. és a bevezető tanulmányt írta: Köpeczi Béla. Aurora X. Bp., 1958., Bibliotheca. Kiadói félvászon-kötés.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
2,59
EUR
,
2,86
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com//feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment