Széchenyi Zsigmond: Egy magyar vadász hitvallása (2 kötet). I. rész: Ahogy elkezdődött... II. rész: Ünnepnapok. Bp., 1994-1996, Amicus. Schell József illusztrációival. Kiadói kartonált papírkötés. Mindkét kötet a szerző felesége, Széchenyi Zsigmondné Hertelendy Margit (1925-2021) által DEDIKÁLT.
Dr. Szerb Imre: ...együtt vadászni. Keszthely, é.n., Neptun Bt. Kiadói papírkötés. + Vadászati alapismeretek. (A vadászvizsga anyaga). Bp., 1975, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói papírkötés, a borítón némi kopással.
Szász Imre: Ez elment vadászni... (DEDIKÁLT). Bp., 1984, Szépirodalmi Könyvkiadó. Első kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. A szerző, Szász Imre (1927-2003) József Attila-díjas író, műfordító által DEDIKÁLT példány.
Dr. Dózsa István: Vadállatok között. Búvár 15. Bp.,1961., Móra. Köpeczi Bócz István rajzaival. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés, érdekes ajándékozási sorokkal (dedikáció?)