Books: Judaica

Number of items: 22

Lányi Menyhért - Propperné Békefi Hermin: Szlovenszkói zsidó hitközségek története. Kassa, 1933, özv. Propperné Békefi Hermin kiadása (Athenaeum-ny.), 286+(2) p.+ 32 (fekete-fehér képek) t. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, viseltes, sérült borítóval, laza elülső kötéstáblával, helyenként kissé foltos, sérült lapokkal.
18994.

5 000 HUF
12,95
14,29
Haraszti György: Zsidó síremlékek Budapesten. 2004, Budapest, Nemzeti Kegyeleti Bizottság. Gazdag képanyaggal. Kiadói kartonált papírkötés. Olvasatlan, szép állapotban.
18995.

4 000 HUF
10,36
11,43
18996.

11 000 HUF
28,50
31,43
18997.

11 000 HUF
28,50
31,43
Randolph L. Braham: A magyarországi holokauszt bibliográfiája. I-II. köt. Bp., 2010, Park. Kiadói kartonált papírkötés, az első kötet erősen sérült címlappal, a borítókon kis felületi sérülésekkel.
18998.

3 400 HUF
8,81
9,71
Gál Lajos: A római jog definitióinak betűsoros jegyzéke. Bp., 1902. Politzer Zsigmond. Korabeli félvászon kötésben
18999.

2 800 HUF
7,25
8,00
Zsidók és zsidóság a mai Magyarországon. Egy szociológiai kutatás eredményei. Szerk.: Kovács András. Bp., 2002, Szombat, 23 p. Kiadói tűzött papírkötés.
19000.

2 400 HUF
6,22
6,86
Scheiber Sándor: Folklór és tárgytörténet. I-III. köt. Bp.,1977, Magyar Izraeliták Országos Képviselete. Második, bővített kiadás. Kiadói műbőr-kötés, kettő kötet kiadói papír védőborítóban
19001.

2 400 HUF
6,22
6,86
Zsidó Naptár. Szokások, szabályok és imák, hasznos tudnivalók. 4 kötet: 5766. (2005/06.), 5768. (2007/08.), 5769. (2008/09.) esztendő (duplummal). Bp., 2005-2008, Egyéges Magyarországi Izraelita Hitközség (Statusque Ante). Kiadói papírkötés, változó állapotban.
19002.

2 000 HUF
5,18
5,71
2 db judaika könyv: Csepeli György: Előítélet és antiszemitizmus. Bp., 1998, Jószöveg Műhely. Kiadói papírkötés. + Tóth Imre: Zsidónak lenni Auschwitz után. Bp., 2001, Pont Kiadó. Kiadói papírkötés.
19003.

1 800 HUF
4,66
5,14
Zsidóság, identitás, történelem. Szerk.: Kovács M. Mária. Yitzhak M. Kashti és Erős Ferenc. Bp., 1992, T-Twins. Kiadói papírkötés. Megjelent 1500 példányban.
19004.

1 800 HUF
4,66
5,14
Pészachi imakönyv. Prága, 1875. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben
19005.

1 800 HUF
4,66
5,14

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF