Number of items: 248

dr. Boross István: A Jánus-arcú költő. (Reményik-Végvári emlékezete) 1890-1941. Mezőtúr, 1943. Szerzői. Kiadói papírborítóval, DEDIKÁLT 42p.
19125.

4 000 HUF
10,36
11,43
Tandori Dezső: Sár és vér és játék. Bp. (1983) Magvető. 772 l., 2 lev.Kiadói vászonkötésben, eredeti színes, illusztrált (Tandori Dezső) papír védőborítóban. A szerző által DEDIKÁLT példány! Első néhány lapon foltok borító kissé elázott
19126.

3 800 HUF
9,84
10,86
17
Jaroslav Hasek: Svejk. Egy derék katona kalandjai a világháborúban. Ford.: Réz Ádám. Josef Lada illusztrációival. Pozsony-Bp.,1956. Szlovákiai szépirodalmi kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, papír védőborítóban.
19127.

3 600 HUF
9,33
10,29
A nap lakodalma. Román népballadák. Ford.: Komjáthy István. Magyar-Román Könyvtár kétnyelvű sorozat I. (A balladákat válogatta és a kísérő tanulmányt írta: Lükő Gábor. DEDIKÁLT.) Debrecen, 1947, Magyar-Román Társaság, 80 p. Pósafalvi István fametszeteivel illusztrálva. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval. Megjelent 1500 példányban (számozatlan). A sorozatszerkesztő, Lükő Gábor (1909-2001) Kossuth-díjas néprajzkutató által DEDIKÁLT példány.
19128.

3 000 HUF
7,77
8,57
Ego (Fried Margit): Novák Magda. A komoly Novák Magda. Novák Magda barátnői. A szerző, Ego (Fried Margit) (1881-1940) által DEDIKÁLT példány. Bp.,(1921.,) Singer és Wolfner. Átkötött félvászon-kötés, a címlap és további 4 lap sarkán javításokkal, pótlásokkal.
19129.

3 800 HUF
9,84
10,86
19130.

3 000 HUF
7,77
8,57
Széchenyi-igék. Összeáll.: Dr. Péter Ernő. Bp., é.n. (cca 1940), Széchenyi Munkaközösség, 31+(1) p. Első kiadás. Kiadói tűzött papírkötés, középen hajtott, kissé foltos borítóval.
19131.

3 400 HUF
8,81
9,71
Vadász Norbert: Vidám dunántúli apróságok. (Viccek, anekdoták). Közli: - - prémontrei tanár. (DEDIKÁLT). Keszthely, 1935, Mérei-ny., 48 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, foltos, kissé sérült borítóval, egy-két kissé foltos lappal. A szerző által DEDIKÁLT példány.
19132.

3 000 HUF
7,77
8,57
Mai Magyar Múzsa 1930. Szerk.: Vajthó László. Bp., 1930, Könyvbarátok Szövetsége (Kir. M. Egyetemi Ny.), 175 p. Szövegközi illusztrációkkal, Horváth Jenő, Pérely Imre és Gehl Zoltán rajzaival. Kiadói aranyozott, dombornyomott félbőr-kötés, a borítón némi kopással, belül jó állapotban.
19133.

3 000 HUF
7,77
8,57
[Lukianos, Samosata]: Aléthés Istoria, azaz Igaz história egy csodálatos utazásról a Holdban, a Cethalban, a Boldogok, Kárhozottak és Álmok Szigetén, valamint egyéb furcsa helyeken, melyet két könyvben görögül megírt a Samosatai Lukianos és magyarra fordított Révay József. Sajtó alá rendezte: Király György. Monumenta literarum. II. sorozat, 1. füzet. Gyoma, 1922., Kner Izidor, XXII+2 p. Restaurált, pótolt papírkötésben. Megjelent 600 példányban. Számozatlan példány!
19134.

3 000 HUF
7,77
8,57
Canticum canticorum az az bölcs Salamon király által szerzett Énekek éneke mellyet a régi és igaz szent könyvekből magyar nyelvre fordított Heltai Gáspár kolozsvári prédikátor. Sajtó alá rendezte: Király György. Kozma Lajos fametszetű könyvdíszeivel. A tipográfiai elrendezés Kner Imre munkája. Monumenta literarum. I. sorozat, 1. füzet. Gyoma, 1921., Kner Izidor, 14+2 p. Kiadói papírkötésben, restaurált borítóval. Megjelent 600 példányban. Számozatlan példány!
19135.

3 000 HUF
7,77
8,57
10
Balassi Bálint: Gyarmathi Balassa Bálinthnak Thirsisinek Angelicával, Sylvanusnak Galatheával való szerelmekrül szép magyar comoedia. A költő nyelvére és a mai helyesírásra átírta, s a hiányokat kiegészítette: Eckhardt Sándor. Bp., 1960, Akadémiai Kiadó, 115+1 p. Kiadói aranyozott, bordázott gerincű félbőr-kötés, jó állapotban. Megjelent 3600 példányban.
19136.

1 600 HUF
4,15
4,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF