18014.
451. Closed Online auction
Books: Travelling, Local History
8 000 HUF
27
Abauj-Torna vármegye és Kassa. Szerk.: Dr. Sziklay János és Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai (Magyarország monográfiája) I. kötet. Bp., 1896, "Apollo" Irodalmi és Nyomdai Rt. (Légrády-ny.), 1-384+417-432+401-579+(3) p. + 11 (3 chromolitográfia) t. + 1 (Kassa, színes, kihajtható térkép) t. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, nyomdahibás (1-384+417-432+401-579+(3) p.), az egyik chromolitográfia hiányzik és a 3-ból az egyik duplum, tehát összesen 2 litográfia hiányzik, a vármegye térkép hiányzik, összesen csak 11 táblával és 1 térképpel.