Huszár János 2 db Pápa helytörténeti műve (az egyik DEDIKÁLT): A várost meg kell menteni! (Tanulmányok Pápa szovjet megszállásának történetéből). Szerk.: - - . (DEDIKÁLT példány). + A pápai repülőtér létrejötte és első évei. Jókai füzetek 2006. 44. Pápa, 2006-2011, Jókai Mór Városi Könyvtár. Kiadói papírkötés.
Henry S. Landor: Utazás a rejtelmes Tibetben. Átdolgozta: Tábori Kornél. Bp., [1927], Tolnai. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
Eörsi László: A csepeli fegyveres ellenállás, 1956. A szerző, Eörsi László (1955-) történész által DEDIKÁLT példány! Bp., 2016, Kronosz, Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára, 1956-os Intézet Alapítvány. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
Régi soproni látképek. Alte Ödenburger Stadtansichten. Összeállította és szöveggel ellátta: Dr. Kubinszky Mihály. Sopron, 1994, Soproni Városszépítő Egyesület. 96 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé kopott és foltos borítóval.
Bíró Lajos: Újguineai utazásom emlékei. Sajtó alá rendezte: Szabó-Patay József. Népszerű Természettudományi Könyvtár 13. Bp, 1932., Kir. M. Természettudományi Társulat, 2 t. + 260+(1) p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, gerincen és borítón egy-egy apró folttal, máskülönben jó állapotban.
György V. Imola: Bernády György és kultusza Marosvásárhelyen. Kolozsvár, 2018, Erdélyi Múzeum-Egyesület. Kiadói kartonált papírkötésben, CD-melléklettel, jó állapotban.
Filep Tibor: Forradalom a debreceni egyetemeken, 1956. Debrecen, 2006, Debreceni Egyetem Kossuth Egyetemi Kiadója. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés.