Dr. Frenkel Bernát (szerk.): Szentírás a család és az iskola részére. I-III. köt. (4 kötetben teljes). I.: A Tóra öt könyve. II.: A Prófétai könyvek első része. III.: A Prófétai könyvek utóbbi része. Bp., [1927], a szerkesztő kiadása. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, az első kötetben néhány lapon ceruzás firkákkal, a címlapokon tulaj...
László Károly: Az út Auschwitz felé. Tóparti nyaralás. Bp., 2004, Mundus. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban, benne a szerző dedikációja Haraszty István (1934-2022) szobrásznak címezve.
Lugosi Lugo László: Zsidó Budapest. Budapest Jewish. Fényképezte: - -. Eszterházy Péter előszavával. Raj Tamás utószavával. Toronyi Zsuzsa képleírásaival. Ford.: Rácz Katalin. Bp.,2002,Vincze. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Papp Tibor: Olivér könyve Bp., 2004. Kortárs Kiadó, A párizsi Magyar Műhely-alapító költő, műfordító, tipográfus regénye. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Haraszty István "Édeskének" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművész részére DEDIKÁLT!
Bangha Béla - Iványi János - Pataky Arnold: Katolicizmus és zsidóság. Vallástörténeti előadások. Bp., 1933, Magyar Kultúra, 84 p. Kiadói papírkötés, címlapon régi intézményi bélyegzőkkel.
Zvi Gintelman: A Century of Ambivalence. The Jews of Russia and the Soviet Union 1881 to the present. New York, 1988., Schocken Books - YIVO Institute. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.