cca 1955-1974 Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) festöművész és felesége 14 autográf levele sógora, Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor és testvére, Kézdi-Kovács Lenkéhez az Egyesült Államokból. Nagyon sok érdekes részlettel, átnézésre érdemes anyag, mind eredeti borítékban!
cca 1960 Tápiószecső három lakásos lakóház, orvosi rendelő és gyógyszertár eredeti tervrajzai 10 db terv pausz papíron. Nagykátai tervezővállalat 82x60 cm Egyen szakadások
1963 Seiber Mária (19?-1975) zongoraművész, zenetanár, Keresztury Dezső (1904-1996) író, politikus feleségének előjegyzési naptára, számos érdekes bejegyzéssel Keresztury Dezső tevékenységére vonatkozóan valamint a kor kultúrális, szellemi életének meghatározó személyeinek említésével: Kodály Zoltán, Illyés Gyula, Bernáth Aurél, Borsos Miklós, Gink Károly, Képes Géza, Hubay Miklós, Boldizsár Iván,...
1963-1973 Gozmány György (1920-1973) színművész kéziratos versei, 1963. áprilisától 1973. februárjáig (haláláig). Kb. 80-90 beírt oldal (+ beszúrva külön lapok), közte néhány oldalon rajzok, vázlatok, gondolatok. Félvászon-kötésben, a borító minimálisan sérült, 29x21,5 cm.
cca 1965-1970 Dési Huber Istvánné (1897-1987) gépelt irata, amelyben Dési Huber István monográfusa, Mangáné Heil Olga tanulmányáról fejezi ki véleményét. 1 géppel írt oldal, Dési Huber Istvánné autográf aláírásával
1975 Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész emlékkiállítás kiállítási emlékkönyve. Bp., Magyar Nemzeti Galéria 1975. ápr. 11-27. Benne számos bejegyzéssel, közte néhány ismert emberrel is, pl.: Halasi Horváth István festőművész. Kiadói nyl-kötés.
1990 Marosvásárhely, Tóth István (1923-2001) költő, műfordító, irodalomtörténész, kritikus, drámaíró autográf verskézirata és levele, a kolozsvári Keresztény Szó szerkesztőségének (Bajor Andor főszerkesztőnek) címezve, borítékkal