cca 1930-1938 M. Kir. 7 honvéd vonatosztály parancsnokának 4 db levele Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátorhoz, egyik fejléces papíron és borítékban
1940.nov. 13., M. kir. I. Ferencz József-Jászkun I. honvéd huszárezred parancsnokságának Legfelsőbb hadúri bizalmas tisztiparancs kiadása, másolat Vásony Béla (1910-1988) huszár főhadnagy, későbbi százados részére, kissé foltos, hajtásnyomokkal, lapszéli apró szakadással, 34x21 cm
cca 1914 Brassó (Erdély), hadba induló székely katonai alakulat csoportképe, kartonra kasírozott fotó Adler brassói fényképész műterméből, a karton kissé foltos, kissé sérült üvegezett fakeretben, 17,5x12,5 cm, keret: 33x27,5 cm
I. világháborús fali dísztányér: osztrák-magyar katonák teljes felszerelésben, puskával, a háttérben Krisztus a kereszten. Mázas kerámia, jelzés nélkül, korának megfelelő kopásokkal, kisebb sérülésekkel, d: 23 cm
I. világháborús fali dísztányér: "Éljen a hadsereg", katona kakas csibékkel. Mázas kerámia, jelzés nélkül, korának megfelelő kopásokkal, apró lepattanással, d: 23 cm