Ships Balaton

Number of items: 28

1866 DDSG (Első Dunagőzhajózási Tárasaság) hajó menetrend kivágáson 18x30 cm
15208.

3 000 HUF
7,77
8,57

Kovács Emőke: Balatoni impressziók. Sorsok, helyek, történetek. Fekti Vera képeivel. Bp., 2019, szerzői magánkiadás. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
15209.

3 000 HUF
7,77
8,57

1927 Siófoki strandolók, 9 db kartonlapokra ragasztott fotó, kb. 8×11 cm-es méretben
15210.

3 000 HUF
7,77
8,57

Balaton Tudományos Tanulmányozásának Eredményei I. A Balatonnak és környékének fizikai földrajza. 1. A Balaton környékének földrajzi leírása, orográfiája és geologiája. Geologiai, petrografiai, mineralogiai és ásványchemiai függelék. Több térképpel, táblázattal és ábrával. Több szerző: Laczkó Dezső, Vitális István, Schafarzik Ferencz, Sommerfeldt Ernst, Melczer Gusztáv, Treitz Péter, Emszt Kálmán, Horváth Béla, Ilosvay Lajos, Szinyei Merse Zsigmond. Budapest, 1911, Kilián Frigyes M. K. Egyetemi Könyvárus Bizománya. Címlap sérült Modern félvászon kötésben
15211.

Balaton Tudományos Tanulmányozásának Eredményei I. A Balatonnak és környékének fizikai földrajza. 1. A Balaton környékének földrajzi leírása, orográfiája és geologiája. Geologiai, petrografiai, mineralogiai és ásványchemiai függelék. Több térképpel, táblázattal és ábrával. Több szerző: Laczkó Dezső, Vitális István, Schafarzik Ferencz, Sommerfeldt Ernst, Melczer Gusztáv, Treitz Péter, Emszt Kálmán,...

12 000 HUF
31,09
34,29

A Balatonmellék paleontológiája. Kiad.: A Magyar Földrajzi Társaság Balaton-bizottsága. 1. köt. Bp., 1912, Kilián Frigyes (A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei. 1. köt.: A Balatonnak és környékének fizikai földrajza. 1. rész: A Balaton környékének földrajzi leírása, orográfiája és geológiája. Függelék). számos szövegközi ábrával, képmelléklettel. Címlap sérült Modern félvászon kötésben
15212.

A Balatonmellék paleontológiája. Kiad.: A Magyar Földrajzi Társaság Balaton-bizottsága. 1. köt. Bp., 1912, Kilián Frigyes (A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei. 1. köt.: A Balatonnak és környékének fizikai földrajza. 1. rész: A Balaton környékének földrajzi leírása, orográfiája és geológiája. Függelék). számos szövegközi ábrával, képmelléklettel. Címlap sérült Modern félvászon kötésbe...

12 000 HUF
31,09
34,29

A Balatonmellék paleontológiája. Kiad.: A Magyar Földrajzi Társaság Balaton-bizottsága. 2. köt. Bp., 1912, Kilián Frigyes (A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei. 1. köt.: A Balatonnak és környékének fizikai földrajza. 1. rész: A Balaton környékének földrajzi leírása, orográfiája és geológiája. Függelék). számos szövegközi ábrával, képmelléklettel. Címlap sérült Modern félvászon kötésben
15213.

A Balatonmellék paleontológiája. Kiad.: A Magyar Földrajzi Társaság Balaton-bizottsága. 2. köt. Bp., 1912, Kilián Frigyes (A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei. 1. köt.: A Balatonnak és környékének fizikai földrajza. 1. rész: A Balaton környékének földrajzi leírása, orográfiája és geológiája. Függelék). számos szövegközi ábrával, képmelléklettel. Címlap sérült Modern félvászon kötésbe...

12 000 HUF
31,09
34,29

A Balaton Tudományos Tanulmányozásának Eredményei.  Lóczi Lajos, lóczi: A Balaton környékének geologiai képződményei és ezeknek vidékek szerinti telepedése. Bp. 1913. Kilián. (Hornyánszky ny.) VIII, [1] + 617 p. + 1 t. (tábl., kihajtható) 15 mell. (kihajtható; ebből 3 színezett Borító sérült. Modern félvászon kötésben
15214.

12 000 HUF
31,09
34,29

A Balatonmellék paleontológiája. Kiad.: A Magyar Földrajzi Társaság Balaton-bizottsága. 3. köt. Bp., 1911, Kilián Frigyes (A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei. 1. köt.: A Balatonnak és környékének fizikai földrajza. 1. rész: A Balaton környékének földrajzi leírása, orográfiája és geológiája. Függelék). 9 tanulmánnyal, 31 táblával és 154 szövegábrával Újrakötve félvászon kötésben
15215.

12 000 HUF
31,09
34,29

Makay János: A Balaton a történeti korban. Bp., 1913, Kilián Frigyes (A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei. 3. köt.: A Balaton környékének társadalmi és embertani földrajza. 1. rész: A Balatonmellék történelme 4. szakasz: A Balaton és vidéke a történeti korban 1. rész). 254 p + 2 kih térkép Félvászon kötésben
15216.

12 000 HUF
31,09
34,29

cca 1941 Ungvár tengerjáró hajó fotója, Bp., Ganz, a hátoldalán feliratozva, pecséttel jelzett, 17x24 cm. A hajó összesen 10 hónapot élt meg a vízre bocsátásától az elsüllyedéséig.
15217.

5 000 HUF
12,95
14,29

cca 1960 Dunaújváros tengerjáró hajó fotója, karton, a fotón nyomdai kerettel (?), az egyik felső és alsó sarkán kis sérüléssel, 13x17 cm
15218.

2 800 HUF
7,25
8,00

Vegyes hajózással kapcsolatos tétel, 4 db:   A belvizi hajók köbözése és egyszersmind az 1925. évi november hó 27.-én Párisban kötött nemzetközi köbözési egyezmény végrehajtása tárgyában. (1928.);  Munkavédelmi útmutató hajókon úszóegységeken dolgozóknak (1966, foltos, bélyegzésekkel);  Frank G. G. Carr: The Cutty Sark and the days of sail.;   Arne Emil Christensen: Guide to the Viking Ship Muzeum (1987, Oslo);
15219.

Vegyes hajózással kapcsolatos tétel, 4 db: A belvizi hajók köbözése és egyszersmind az 1925. évi november hó 27.-én Párisban kötött nemzetközi köbözési egyezmény végrehajtása tárgyában. (1928.); Munkavédelmi útmutató hajókon úszóegységeken dolgozóknak (1966, foltos, bélyegzésekkel); Frank G. G. Carr: The Cutty Sark and the days of sail.; Arne Emil Christensen: Guide to the Viking Ship Muzeum...

1 600 HUF
4,15
4,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF