Dulovits Jenő: Művészi fényképezés. Bp., 1942, szerzői kiadás (Stephaneum-ny.), 277+(10) p. Második kiadás. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval
Birkás Ákos művek / Works 1975-2006. Werke 1975-2006. Bp., 2006., Ludwig Múzeum - Kortárs Művészeti Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrált. Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés. Megjelent 1700 példányban.
Verebélyi Kincső: Nép, ipar, művészet. Debrecen, 2019, Debreceni Egyetem Néprajzi Tanszék-Debreceni Egyetemi Kiadó. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Mai enciklopédia. Szerk.: Csetényi József, Erdődy Elek, Gáspár Elek. Az egyik szerkesztő, Erdődy Elek által DEDIKÁLT példány. hn.,(1941), Liber,(Hungária-ny.) Kiadói félvászon-kötés.
Tóth Ervin: Európai grafika. Bp., 1943, Dr. Vajna és Bokor, 1 (címkép) t. +188 p. A 99. oldaltól a 188. oldalig gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói javított félvászon-kötés, Számozott (179./200) és a szerző Tóth Ervin (1910-1999) művészettörténeti író által ALÁÍRT példány.
Magyarország műemlékjegyzéke - Bács-Kiskun megye. Kulturális Örökségvédelmi Hivatal, Budapest, 2005. Gazdag képanyaggal, kiadói kartonált papírkötés, szép állapotban.
Czigány Magda: Néző a képben. Czigány Magda (1935-) művészettörténész által Haraszty István (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművész részére DEDIKÁLT! London, 1973, Szepsi Csombor Kör. Kiadói papírkötés, kiadói kissé sérült papír védőborítóval.
Bilder zur Literatur Figura 1971. Internationale Buchkunst-Ausstellung. Leipzig, 1971. Bearbeitet von Ausstellung und Katalog: Rudolf Mayer. Dresden, 1971., VEB. Német nyelven. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált, közte Kondor Béla, Pablo Picasso és mások. Kiadói papírkötés.
Rockenbauer Zoltán: Matzon Ákos. Szerk.: Molnár Magda. Bp., 2012, Faur Zsófi Galéria és Könyvkiadó. Magyar, angol és német nyelven. Gazdag képanyaggal, a művész munkáinak reprodukcióival illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Fürjesi Csaba. Szerk.: Turcsányi Margit. Veszprém-Budapest, 2009., Magyar Képek Kiadói Kft. Magyar Angol és német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.