Kühnel, Ernst: Miniaturmalerei im islamischen Orient. Die Kunst des Ostens Band VII. Berlin, 1923, Bruno Cassirer. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kissé fakó borítóval, kopottas gerinccel.
Kümmel, Otto: Die Kunst Ostasiens. Die Kunst des Ostens Band IV. Berlin, 1934, Bruno Cassirer. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, a gerincen kis sérüléssel, egyébként jó állapotban.
Fechheimer, Hedwig: Kleinplastik der Ägypter. Die Kunst des Ostens Band III. Berlin, 1921, Bruno Cassirer. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrálva. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, foltos, kissé sérült borítóval, kisebb lapszéli foltokkal, sérülésekkel.
Sarre, Friedrich: Die Kunst des alten Persien. Die Kunst des Ostens Band V. Berlin, 1923, Bruno Cassirer. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kissé fakó borítóval, sérült gerinccel.
Die Welt als Uhr. Deutsche Uhren und Automaten 1550-1650. Herausgegeben von Klaus Maurice und Otto Mayr. München, 1980, Bayerisches Nationalmuseum. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal. Német nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban, kiadói hártyapapír védőborítóban.
Barcsay Jenő: Művészeti anatómia. Budapest, 1980, Corvina. Nyolcadik kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóval, papír védőborítón apró szakadásokkal, máskülönben jó állapotban.
Expo 2000. Die Weltausstellung in Bildern. Hannover, 2000, Bertelsmann. Első kiadás. Német nyelven. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóval.
John Hunter: Clocks - an illustrated history of timepieces. New York, 1991, Crescent Books. Angol nyelven. 160 p. Színes és fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, kiadói kissé sérült papír védőborítóval.
Magyarország építészetének története. Írták: Farbaky Péter, Ferkai András, Gerle János, Kelényi György, Lővei Pál, Sabján Tibor, Sisa József. Szerk.: Sisa József, Dora Wiebenson. Bp.,1998, Vincze. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.