Waelder Gyula: Nagy Virgil a görög és római építés alaktana című előadásainak vezérfonala. Bp., 1920., Németh József, 45+1 p. Szövegközti rajzokkal illusztrált. Papírkötésben, a borítón gyűrődésnyommal, a címlap javított, néhány ceruzás bejelöléssel.
Sz. Szentpál Mária: A mozdulatelemzés alapfogalmai. Kézkönyv a táncleírások olvasásához. Bp., 1967, Népművelési Propaganda Iroda. Kiadói papírkötés, néhány lapon kis szakadással.
Demeter Dezső: A székesfővárosi központi csatornaszivattyútelep új szennyvíznyomócsövének építkezése. (Duna alatti vasbeton ikercsatorna.) A szerző által DEDIKÁLT. Valamint a dedikált személy részére szóló levéllel és László és Blum cég borítékjával. Bp., 1937, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 27 p.+VIII t. + 1 kihajtható tábla. Kiadói papírkötés, az elülső borító foltos, leszakadt.
Budapesti Építőmesterek Ipartestülete VII. évkönyv. Szerk.: Fridrich F. Géza. Bp., 1939., Budapesti Építőmesterek Ipartestülete, (Stephaneum-ny.), 287 p. Korabeli reklámokkal. Kiadói félvászon-kötés.
Folklór - Kultúra - Életmód. /Városantropológiai perspektívák./ A kötetet szerk. és a bevezetőt írta: Lammel Annamária - Niedermüller Péter. Bp., 1986., Művelődéskutató Intézet. Kiadói kissé kopott papírkötés. Megjelent 300 példányban.
1983 FTM. Folklór Társadalom Művészet 14., 1983/3. száma. Folklór és kulturális alternatívák. Szerk.: Niedermüller Péter, Zelnik József. Csoóri Sándor előszavával.
1980 Képzőművészeti Világhét '80: A művészet a változó világban. Szerk.: Timár Árpád. Bp., Magyar Képző- és Iparművészek Szövetsége Elméleti Munkabizottsága. Kiadói papírkötés.
Marcel Joray: Vasarely. Ford.: Hárs Éva. Neuchatel, 1976., Griffon. Magyar Nyelven. Gazdag képanyaggal, a művész munkáinak reprodukcióival illusztrált. Átkötött félvászon-kötés, volt könyvtári példány.
Ernst Kropp: A forma fejlődése a XX. században. Ford.: Horváth Katalin. Bp., 1985, Népművelési Intézet, 61 p. Egyetlen kiadás. Kiadói tűzött papírkötés. Megjelent 200 példányban. Ritka!