Sinkovits Péter: Gyarmathy Tihamér. Bp., 1992, Új Művészet Alapítvány. Fekete-fehér és színes képekkel, Gyarmathy Tihamér műveinek reprodukcióival illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Kalmár Ágnes: Grabowieczky Leon művészi magyar játékműhelye Budapest. A Szórakaténusz Játékmúzeum és Műhely Gyűjtemény 2. Kecskemét, 2005., Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Múzeumi Szervezete. Kiadói papírkötés.
Japanische Netsuke. 32 farbige Tafeln Hrsg. von Karla Bilang. Leipzig, 1980., Insel-Verlag. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kissé kopott kartonált papírkötés.
Keleti István (szerk.): A színjáték művészete. Első kötet. Dráma és környezet. Tankönyv a színjátszócsoportok és irodalmi színpadok szakmai vezetőinek oktatásához. 288 p. Bp., 1966, Népművelési Propaganda Iroda. Kiadói papírkötés, Németh László névbejegyzéssel.
Az építőipar kérdése az 1943. évben. A Budapesti Építőmesterek Ipartestülete elöljáróságának jelentése. Bp., 1943, Stephaneum, 46 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval.
Textúra 2015. Képzőművészet - irodalom - színház. A Magyar Nemzeti Galéria kiadványai 2016/6. Bp., 2016, Szépművészeti Múzeum - Magyar Nemzeti Galéria. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.