Ferdinand Anton: A Nő a Kolumbus előtti Amerikában. Ford.: Szántó Tamás. Bp.,1976., Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt, kissé kopott papír védőborítóban.
Désiré de Bernáth: Cléopátre. Se Vie - Son Régne. Traduction Francaise revue par André Leval. Paris,én.,Félix Alcan. Francia nyelven. Átkötött egészvászon-kötés, sérült gerinccel és sérült kötéssel.
Johan Huizinga: A középkor alkonya. Az élet, a gondolkodás és a művészet formái Franciaországban és Németalföldön a XIV. és XV. században. Bp., 1976, Magyar Helikon. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói, enyhén sérült papír védőborítóban.
David Oates, Joan Oates: A civilizáció hajnala. Ford.: Puskás Ildikó. Bp., 1993, Helikon, 149+1 p. Második kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.